Dom Aniołów Stróżów w Katowicach

i

Autor: Julia Sroczyńska

Katowice. Podopieczni Domu Aniołów Stróżów są już na wakacjach

2022-07-19 11:00

W piątek, 15 lipca, ponad 40 dzieci z Domu Aniołów Stróżów wyjechało na letni obóz do Międzybrodzia Bialskiego. W planie przewidziane są zajęcia terapeutyczne, sportowe i rekreacyjne. Wyjazd został zorganizowany dzięki pomocy partnerów i darczyńców.

- Dzieciaki po prostu powinny odpocząć. Myślę, że każde dziecko zasługuje na zabawę, na oddech, na radość, na wypoczynek po prostu. A jeśli mówimy o dzieciach, które się przez cały rok zmagają z szeregiem często bardzo poważnych problemów, takich osobistych, rodzinnych, ale też szkolnych, to te wakacje przybierają szczególną rolę. Ten moment kiedy oni mogą się od tego oderwać, odpocząć i zapomnieć o tej trudnej codzienności, jest dla nich mega ważny - mówi Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów.

Wyjazd będzie trwał 10 dni i jest zorganizowany w formie rekreacyjno-terapeutycznej. Dzieci są pod opieką swoich wychowawców, z którymi przebywają na co dzień, a także w towarzystwie swoich grup terapeutycznych. Wyjazd ma przede wszystkim pozwolić im odpocząć, ale także pomóc rozwiązać wszelakie problemy.

- Dla niektórych dzieci to pierwszy w życiu wakacyjny wyjazd, więc chcemy ich też nauczyć samodyscypliny i dobrej organizacji - dodaje Monika Bajka.

Wszystkie dzieci zostały zaangażowane w przygotowania do wyjazdu np. poprzez tworzenie listy zakupów czy samodzielne pakowanie.

Poza wyjazdem, w wakacje, wolontariusze stowarzyszenia organizują warsztaty tematyczne dla podopiecznych.

- W tym roku mamy tydzień wiejski, sportowy, ogrodniczy, społeczny i mnóstwo innych. Staramy się, żeby każdego dnia były to różnorodne zajęcia. Sportowe, edukacyjne i kulinarne - mówi Magdalena Musiał, kierownik placówki.

Dzieci mogą przebywać w świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.30. Przed każdym tygodniem tematycznym, w świetlicy, wywieszany jest plakat z informacjami na temat zajęć oraz godzin, w jakich się odbywają. Chęć uczestnictwa w zajęciach można zgłosić bezpośrednio w placówce.