Katowice: Pełna emocji interwencja policji w dzielnicy Ligota. Doszło do awantury [WIDEO]

2020-05-22 21:50 NAU
Katowice: Pełna emocji interwencja policji w dzielnicy Ligota. Doszło do awantury [WIDEO]
Autor: YouTube/Paulinapor Do całego zajścia doszło w Katowicach-Ligocie

Przepychanki, wyzwiska, biegające i skaczące dookoła psy oraz funkcjonariusze z długą bronią. Tak wyglądała interwencja policji w Katowicach - Ligocie. Nagranie z całego zajścia jest szeroko komentowane w internecie. Policjanci przekroczyli swoje uprawnienia?

Interwencja policji w Katowicach-Ligocie. Awantura, przepychanki i skaczące psy

W internecie pojawiło się nagranie z policyjnej interwencji w katowickiej dzielnicy Ligota. Na filmie umieszczonym w sieci widzimy jak dwóch policjantów z katowickich oddziałów prewencji interweniuje wobec pewnego mężczyzny, który ledwo trzyma się na nogach. Policjanci przyciskają mężczyznę do ziemi i krępują mu ręce z tyłu. Wszystko dzieje się w obecności kilku osób, które prawdopodobnie towarzyszyli mężczyźnie, wobec którego policjanci podejmują interwencję.

W pewnym momencie wybucha awantura, bo towarzysze obezwładnionego mężczyzny zaczynają ubliżać policjantom. Dochodzi do przepychanek, lecą wyzwiska, a dookoła interweniujących policjantów... skaczą psy. Sytuacja wcale nie wygląda na opanowaną. Nagranie urywa się w momencie, gdy funkcjonariusze prowadzą jednego z mężczyzn do radiowozu.

Zobaczcie jak całe zajście wyglądało na filmie

Nagranie odbiło się szeroki echem w internecie, większość osób, które komentują całe zajście, broni raczej policjantów, ale też wraca uwagę na to, że policjanci czasem nie mają odpowiednich narzędzi do tego, żeby skutecznie interweniować wobec osób łamiących przepisy.

Według naszych informacji zdarzenie, z którego nagranie widzimy powyżej, miało miejsce kilka dni temu. Zapytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach o okoliczności policyjnej interwencji w Ligocie. Oto odpowiedź:

"Zdarzenie miało miejsce 10 maja br. w katowickiej dzielnicy Ligota. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zostali skierowani przez dyżurnego na Placu Miast Partnerskich, gdzie podjęli interwencję wobec 5 mężczyzn, którzy spożywali alkohol w miejscu objętym zakazem i zakłócała porządek publiczny. Ponadto osoby nie posiadały środków ochrony osobistej, tj. maseczek ochronnych na twarzy. W związku z powyższym policjanci podjęli czynności zmierzające m. in. do ustalenia ich danych osobowych. Podczas legitymowania mężczyźni stawali się coraz bardziej agresywni, a swoim zachowaniem utrudniali policjantom wykonywane czynności. Dwóch z nich znieważyło mundurowych oraz naruszyło ich nietykalność m.in. uderzając funkcjonariuszy. 36-latek i 38-latek zostali zatrzymani. Starszy z nich w trakcie legitymowania podał policjantom fałszywe dane. Mundurowi szybko ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Katowicach w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Dwóm mieszkańcom Katowic postawiono zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Odpowiedzą oni także za popełnione wykroczenia. W stosunku do pozostałych mężczyzn, za popełnione przez nich wykroczenia wystąpiono z wnioskami o ukaranie do sądu"

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.