Ktoś ukradł drzewo w centrum miasta

i

Autor: Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach

Niecodzienny łup

Katowice: ktoś ukradł drzewo w centrum miasta. Sprawą zajmie się policja

Drzewo zasadzono dwa tygodnie temu w ścisłym centrum miasta. Ktoś postanowił je ukraść i zrobił to całkiem procesjonalnie. Metalowa osłonka nie została w żaden sposób zniszczona, a lipa zniknęła wraz z bryłą korzeniową.

Młodą lipę przy ul. Starowiejskiej posadzono 10 marca w ramach akcji "wCOP drzewo". Jej początki sięgają 2018 roku, kiedy Katowice gościły Szczyt Klimatyczny ONZ dotyczący zmian klimatu.

Zainspirowany wydarzeniem magistrat postanowił stworzyć aplikację, dzięki której mieszkańcy mogą w łatwy sposób zgłosić propozycję dla nowych nasadzeń w mieście.

Do tej pory w ramach akcji udało się posadzić przeszło 1000 nowych drzew. Niestety jedno z nich zostało skradzione i to zaledwie dwa tygodnie od nasadzenia.

Ktoś ukradł drzewo w centrum Katowic. Sprawą zajmie się policja

O nietypowej kradzieży poinformował Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach w mediach społecznościowych. Łupem złodzieja padła lipa drobnolistna "Rancho".

Robotę musiał wykonać profesjonalista, bowiem drzewo wykopano razem z bryłą korzeniową. Tymczasem metalowa osłonka nie została w żaden sposób uszkodzona.

Zakład Zieleni Miejskiej przekazał sprawę policji. Katowiccy mundurowi zajmą się ustaleniem sprawcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE