W Katowicach powstaną trzy kolejne, nowe trasy dla rowerzystów

i

Autor: UM Katowice

Inwestycje

Katowice dla rowerzystów. Trwają prace na ul. Hallera i na ul. Francuskiej. Przygotowywane są koncepcje trzech nowych tras

2023-06-02 14:05

Będą kolejne, nowe trasy rowerowe w Katowicach. Tym razem w Piotrowicach-Ochojcu, Ligocie-Panewnikach, Załęskiej Hałdzie oraz Dębie.

Nowe trasy rowerowe w Katowicach, m.in. w Piotrowicach-Ochojcu i Dębie

Miłośnicy jazdy na rowerze, zwłaszcza w Katowicach, mają powody do radości. I jest ich coraz więcej! Właśnie ogłoszono przygotowywanie trzech nowych koncepcji na kolejne trasy rowerowe. 

  • I odcinek: ma połączyć dzielnicę Piotrowice-Ochojec z dzielnicą Ligota-Panewniki na odcinku od skrzyżowania ulic Jankego i Armii Krajowej do skrzyżowania ulic: Piotrowickej, Poleskiej i Słupskiej. Tam nowa trasa włączy się w już istniejącą infrastrukturę łączącą Centrum Przesiadkowe „Ligota” z ul. Medyków oraz z infrastrukturą rowerową biegnącą przez Panewniki w kierunku ronda Huchrackiego i dalej do Rudy Śląskiej.
  • II odcinek: od skrzyżowania ulic Kijowskiej z Wybickiego do ul. Załęskiej, gdzie połączy się z trasą rowerową nr 2 oraz 122. Docelowo zostanie połączona z infrastrukturą, która powstanie w ramach planowanego przedłużenia ul. Bocheńskiego w kierunku dzielnicy Ligota-Panewniki oraz prowadzić będzie do przystanku kolejowego w rejonie ul. Szadoka, planowanego do realizacji w ramach rozbudowy linii kolejowej E-65. 
  • III odcinek: istniejąca infrastruktura rowerowa w rejonie ronda Kani w Dębie ma zostać połączona z drogą dla rowerów biegnącą wzdłuż ul. Chorzowskiej

Otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym planowane jest na 16 czerwca. 

Trwają prace na ul. Hallera i na ul. Francuskiej

Przypomnijmy, że w maju zakończyła się budowa całej infrastruktury drogowej między Szopienicami, Nikiszowcem, Giszowcem i Doliną Trzech Stawów.

Obecnie prowadzone są prace na ul. Francuskiej. 

- Przy ulicy Francuskiej - na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Trzech Stawów oraz z ulicą Lotnisko – powstaje ponad 700 metrów nowej drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą, jak chodnik, dodatkowe oświetlenie, ławki parkowe, kosze na śmieci. Przy okazji zrealizowane zostaną też nasadzenia, a łączna wartość prac to ponad 2,5 mln zł – mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A. 

Rozpoczęły się również prace związane z budową infrastruktury rowerowej przy ul. Hallera. To pierwszy z dwóch etapów połączenia ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości oraz trasą rowerową nr 5. W ramach tego etapu za około 5,5 mln zł powstaje odcinek o długości ponad 1300 metrów, a jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z wykonaniem drugiej części inwestycji – drogi rowerowej wzdłuż ulicy Korczaka. 

W trakcie projektowania są obecnie trzy drogi rowerowe – wzdłuż ul. Francuskiej od ul. Lotnisko do ul. Damrota, droga między ul. Barbary i ul. Kościuszki, a także połączenie wzdłuż ul. Morawa od ul. Sosnowieckiej do ul. Brynicy.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE