Katowice: Chciał zabić męża swojej partnerki i jej dziecko, bo "stali mu na przeszkodzie do szczęścia"

2021-07-14 9:54
Katowice: Chciał zabić męża swojej partnerki i jej dziecko, bo stali mu na przeszkodzie do szczęścia
Autor: Śląska Policja 25-latek oferował za dokonanie zabójstwa 10 tysięcy złotych

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zlecenie zabójstwa. 25-latek nakłaniał 37-letniego znajomego o bogatej przeszłości kryminalnej, do zabicia męża swojej 37-letniej partnerki oraz ich nastoletniego syna. Jak stwierdził, stoją oni na drodze do jego szczęścia... Teraz grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ustalili i zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kilka miesięcy temu namawiał swojego znajomego do zamordowania dwóch osób.

- Mieszkaniec Katowic chciał zlecić 37-latkowi zamordowanie 42-letniego męża i nastoletniego syna swojej partnerki, gdyż jak twierdził stanowili przeszkodę na drodze do jego szczęścia osobistego - poinformowali śledczy.

25-latek zaoferował swojemu znajomemu za to zlecenie 10 tysięcy złotych. Sam dokładnie też zaplanował zbrodnię. Chciał aby przestępstwo zostało dokonane w taki sposób, aby zdarzenie wyglądało na wypadek komunikacyjny.

- Gdy śledczy dowiedzieli się o sprawie, wkroczyli do akcji i zatrzymali obu mężczyzn. W poniedziałek zleceniodawca usłyszał prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut niezawiadomienia o przestępstwie organów ścigania. Grozi mu do 3 lat więzienia - poinformowało biuro prasowe śląskiej policji.

Jak uniknąć zatrucia czadem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE