Katowice: 2-letni chłopiec wychylał się przez balkon na Osiedlu Tysiąclecia. Jego matka była na zakupach

2021-03-16 11:50
Katowice: 2-letni chłopiec wychylał się przez balkon na Osiedlu Tysiąclecia. Jego matka była na zakupach
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

O krok od tragedii w Katowicach. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia. Przebywał tam 2,5 letni chłopiec, który chwilę wcześniej wychylał się przez balkon na VI pietrze. Dziecko było samo w mieszkaniu, bo matka poszła na zakupy. Służby wezwała jedna z sąsiadek.

2-letnie dziecko wychylało się przez balkon w mieszkaniu VI pietrze. Matka była na zakupach

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut po godzinie 14.30. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące małego chłopca, który wychylał się przez balkon mieszkania znajdującego się na VI piętrze.

- Interwencję zgłaszała kobieta, która na osiedlu Tysiąclecia zauważyła płaczącego na balkonie chłopca. Zadzwoniła na numer 112 i wołała do chłopca, aby wszedł do domu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a także strażacy. Pomimo pukania do mieszkania nikt nie otworzył drzwi. Ze względu na zagrożenie zdrowia, a nawet życia chłopca, strażacy siłowo weszli do mieszkania. Okazało się, że chłopiec jest w nim zupełnie sam. Na miejsce została wezwana również karetka pogotowia z lekarzem, który przebadał chłopca. Na szczęście zapłakanemu 2,5-latkowi nic się nie stało - mówi st.sierż. Agnieszka Żyłka, rzecznik katowickiej policji.

Jak ustalili policjanci, ojciec chłopca w tym czasie był w pracy, a matka, wykorzystując popołudniową drzemkę syna, postanowiła zrobić zakupy w centrum handlowym. Nie przewidziała tego, że syn tak szybko się obudzi. To jednak nie koniec tej sprawy. Jeszcze dzisiaj matka chłopca zostanie przesłuchana.

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 160 kodeksu karnego — kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Raport z Anteny 16.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE