Katowice: 14-latek chciał lecieć z rodzicami na wakacje do Turcji. Kapitan samolotu nie wpuścił chłopca na pokład

2021-03-23 9:29
Katowice: 14-latek chciał lecieć z rodzicami na wakacje do Turcji. Kapitan samolotu nie wpuścił chłopca na pokład
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Pewien nastolatek wraz z rodzicami chciał w ostatnią sobotę wraz z rodzicami polecieć na wakacje do Turcji. Stawił się na lotnisku Katowice Airport na odprawie przed czarterowym lotem do Antalyi. Nie mógł jednak wsiąść na pokład, bo funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że 14-latek powinien przebywać w izolacji domowej.

Wakacje w Turcji okazały się ważniejsze od przestrzegania przepisów sanitarnych dla pewnego 14-latka i jego rodziców. W sobotę, 20 marca nastolatek i jego rodzice stawili się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do Antalyi. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na 14-latka sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej izolacji domowej. W dniu kontroli chłopcu pozostało jeszcze 7 dni do jej zakończenia.

- Tym samym rodzice dziecka nie dopełnili obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na izolacji domowej przez syna. Zgodnie z art. 116§2 kodeksu wykroczeń ojciec, jako opiekun prawny osoby małoletniej, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie chłopca na pokład samolotu, w związku z czym cała rodzina zrezygnowała z lotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej, o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną - informuje Katarzyna Jesionowska ze straży granicznej w Pyrzowicach.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Trening kadry PZPN
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE