Nasadzenia Katowice

i

Autor: Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach / Facebook

Skosili ozdobne rośliny

Katowiccy pracownicy miejscy skosili trawy ozdobne i kwiaty w centrum. Powstały z Zielonego Budżetu Katowic

W czwartek, 25 maja, pracownicy jednej z firm wykonujących prace porządkowe na terenach zielonych w Katowicach, skosili trawy ozdobne i kwiaty w centrum miasta. - Jest nam przykro z powodu zaistniałej dziś sytuacji – przekazują katowiccy urzędnicy.

Firma odpowiedzialna za prace porządkowe na terenach zielonych zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, na skutek własnego błędu i niewykonania zleconych prac zgodnie z umową i zaleceniami urzędników, skosiła trawy ozdobne i kwiaty w dwóch lokalizacjach – przy al. Korfantego 62 i 64.

Rośliny, które zostały usunięte, powstały w ramach projektu mieszkańców z Zielonego Budżetu Katowic.

Wynajęta firma będzie musiała zapłacić za szkody

Wykonawca, który był odpowiedzialny za prace przy al. Korfantego obiecał, że odtworzy nasadzenia na swój koszt. Dodatkowo otrzymał od miasta karę pieniężną w związku z niedopełnieniem zapisu umowy.

Firma świadcząca usługi na rzecz KZGM popełniła niedopuszczalny błąd, który oczywiście spotkał się z naszą natychmiastową reakcją. Rozmawialiśmy z wykonawcą, który już teraz zobowiązał się do odtworzenia zrealizowanych nasadzeń na swój koszt. Ponadto nałożymy na niego karę pieniężną w związku z nieprawidłową realizacją zapisów umowy – zapewniają pracownicy KZGM.

Pracownicy KZGM dodają, że też są mieszkańcami Katowic i też zależy im na pięknym, zielonym otoczeniu. - Dlatego jest nam przykro z powodu zaistniałej dziś sytuacji i dopilnujemy, by wykonawca naprawił wyrządzone przez siebie szkody – dodają.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE