Katowiccy policjanci nakręcili profilaktyczny spot. Internauci nie pozostawili suchej nitki na filmie

2023-01-25 17:36
Katowiccy policjanci nakręcili profilaktyczny spot. Internauci nie pozostawili suchej nitki na filmie
Autor: KMP Katowice

Choć w spot profilaktyczny przestrzegający przed skutkami, jakie niesie za sobą nieodśnieżony samochód, a w szczególności jego przednia szyba, policjanci z Katowic włożyli wiele pracy, to internauci nie pozostawili suchej nitki na tym wideo. Wywołał falę komentarzy.

Filmik policjantów wywołał falę komentarzy

"Boże! Skąd ona się tu wzięła?! Ja jej w ogóle nie widziałem" - krzyczy kierowca samochodu osobowego w policyjnym spocie, który został przygotowany przez śląski garnizon.

Nagranie powstało ku przestrodze i jest pokłosiem jednego z wypadków, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku w Katowicach. Jadący samochodem osobowym 72-letni mężczyzna śmiertelnie potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście, a szyby w jego samochodzie były zamarznięte...

Na wspomnianym spocie nagraniowym widać, że kierowca porusza się przez miasto mając odśnieżony zaledwie kawałek przedniej szyby. Nie zauważa, że zbliża się do przejścia dla pieszych i nie widzi także kobiety, która na to przejście wchodzi.

W tym momencie zaczynają się schody... Internauci wskazują, że na nagraniu widać, że kierowca ma czerwone światło, podobnie jak piesza, która wchodzi na przejście na niespiesznym krokiem, patrząc prosto w ekran telefonu i ciągnąc za sobą torbę z zakupami.

Internauci nie pozostawili więc na filmiku suchej nitki. Oto kilka przykładowych komentarzy:

  • "Rozumiem zamysł, pomysł i przekaz, ale wykonanie jest fatalne. Jak chcecie wykonać jakiś spot tego typu, to weźcie manekina do uderzenia autem, niech ktoś zleci z maski samochodu przy drugiej próbie, bo te "śmiertelne potrącenie" z prędkością 2km/h tak kłuje w oczy że bardziej to jest zabawne niż edukacyjne. Już nie będę wspominać o telefonie i światłach, bo o tym widzę już wiele komentarzy, których sam bym lepiej nie ujął"
  • "Nie dość że babka wlazła z telefonem w łapie na dodatek na czerwonym, to nie spotkałem z autem, które ma przednią szybę tak zaśnieżoną szybę"
  • "To je lepsze od Hanki w kartonach"
  • "Spot spoko ale możnaby zadbać o szczegóły...bo tak szczerze kupy się nie trzyma.. co chcemy pokazać przez ten spot bezmyślność pieszych trzymających telefony w ręce i wchodząc na czerwonym świetle czy bezmyślność kierowców nieodśnieżających samochodów. Chyba że jedno i drugie"
Filmik policji ze Śląska wywołał lawinę komentarzy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE