Katastrofa szybowca w lesie pod Częstochową. Zginęły dwie osoby

W niedzielę, 23 października 2022 r., doszło do katastrofy szybowca w miejscowości Kościelec pod Częstochową. W wypadku zginęły dwie osoby.

W niedzielę 23 października, o godzinie 12.19 do komendy straży pożarnej w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku szybowca w Kościelcu. Z początkowych informacji wynikało, że szybowiec spadł do lasu w pobliżu Lotniska Rudniki Na miejsce wysłano 8 zastępów straży pożarnej.

W katastrofie zginęły dwie osoby: 58-letni instruktor oraz 17-letni kursant. Obecnie pod nadzorem prokuratora przyczyny zdarzenia wyjaśnia Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Katastrofa szybowca pod Częstochową

Jak informuje oficer prasowy częstochowskiej straży pożarnej, strażacy wydostali z szybowca dwóch mężczyzn i przekazali ich pod opiekę ratowników medycznych. Niestety lekarz stwierdził zgon.

Na miejsce wysłano 8 zastępów straży pożarnej. Strażacy dotarli do wraku samolotu. Wydostali z niego dwóch mężczyzn. Następnie mężczyźni zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego, niestety lekarz stwierdził ich zgon – mówi oficer prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE