Justyna Grzeszczyk

Autor: Justyna Grzeszczyk FB

Justyna Grzeszczyk na podium mistrzostw Polski w wyciskanu sztangi leżąc. Zdobyła łącznie trzy krążki

Justyna Grzeszczyk z nadleśnictwa Świerklaniec brylowała na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Na sportowych zmaganiach zorganizowanych we Wrocławiu, zdobyła trzy medale, a tym złoty w swojej kategorii wagowej.

Leśniczka z powiatu tarnogórskiego ze złotem na mistrzostwach Polski

W miniony weekend od 27 do 28 kwietnia we Wrocławiu odbywały się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW. W rywalizacji udział wzięła Justyna Grzeszczyk pracująca jako leśniczka w Nadleśnictwie Świerklaniec. Mieszkanka Tąpkowic (pow. tarnogórski) zdobyła łącznie trzy medale.

Wyciskając ciężar 52.5 kg (przy masie ciała 50.94 kg) zdobyłam złoty, srebrny oraz brązowy medal i ustanowiłam rekord Polski Służb Mundurowych w kat wagowej do 52 kg oraz w rekord Polski Służb Mundurowych kategorii wiekowej Submaster - przekazała naszej redakcji Justyna Grzeszczyk.

Justyna Grzeszczyk zdobyła brąz w kategorii open, srebro w kategorii wiekowej i złoto w kategorii wagowej. Przygotowanie do zawodów wymagało wiele wyrzeczeń. Leśniczka musiała zredukować swoją wagę do 50 kilogramów. Jednak to nie koniec wyzwań. Przed kulturystką kolejne wyzwanie.

Teraz zabieram się za robienie masy i mam nowy cel na czerwiec - na Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Martwym ciągu - zapowiada Justyna Grzeszczyk.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze podium Justyny w ostatnich miesiącach. Pod koniec 2023 roku leśniczka została mistrzynią Polski służb mundurowych w trójboju siłowym oraz wyciskaniu klasycznym leżąc. Łącznie w grudniu zdobyła cztery medale.