Kandydatka na burmistrza Tarnowskich Gór chce wprowadzić aplikację mobilną dla mieszkańców

i

Autor: UM Tarnowskie Góry, Facebook/Zofia Lesiewicz

Wiadomości

Kandydatka na burmistrza Tarnowskich Gór chce wprowadzić aplikację mobilną dla mieszkańców. Ułatwiłaby ona życie

Zofia Lesiewicz, która startuje w wyborach na burmistrza Tarnowskich Gór, chce ułatwić życie mieszkańcom. W jaki sposób? Poprzez wprowadzenie aplikacji mobilnej. Dzięki niej, mogliby oni zgłaszać problemy, jak chociażby awaria oświetlenia na osiedlu, bez wychodzenia z domu.

Mieszkańcy Tarnowskich Gór doczekają się aplikacji mobilnej? Jest taki pomysł

Być może już wkrótce mieszkańcy Tarnowskich Gór będą mogli zgłaszać problemy występujące na terenie miasta za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej. Taki pomysł ma Zofia Lesiewicz, która jest kandydatką na burmistrza Tarnowskich Gór. 

Wspólnie z przyjaciółmi i współpracownikami opracowaliśmy jakiś czas temu koncepcję aplikacji mobilnej dla mieszkańców Tarnowskich Gór, nazwaną TGApka. Ta aplikacja, dedykowana urządzeniom mobilnym, oferuje szereg funkcji umożliwiających interakcję z miastem – wyjaśnia w poście opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Według założeń, dzięki wspomnianej aplikacji mieszkańcy, bez wychodzenia z domu, mogliby łatwo zgłosić m.in. awarie oświetlenia miejskiego, uszkodzone drogi czy nawet nielegalne wysypiska śmieci. 

TGApka umożliwiłaby także łatwe załatwienie wielu urzędowych spraw. To jednak nie wszystko. – Dzięki sieci partnerskiej z restauracjami, kawiarniami, sklepami itp., aplikacja umożliwi zbieranie punktów, które będzie można wymieniać na bilety do instytucji kulturalnych lub tarnogórskie gadżety. Mapa miejsc i moduł zniżek pomogą w znalezieniu najbardziej opłacalnych usług na terenie miasta, a funkcja ogłoszeń pozwoli być na bieżąco w sprawach istotnych dla mieszkańców. Dodatkowo, w jednym miejscu będzie można zakupić bilety na wydarzenia kulturalne i usługi rekreacyjne, takie jak koncerty i spektakle w Tarnogórskim Centrum Kultury bądź Pałacu w Rybnej czy wejściówki do Parku Wodnego i obiektów sportowych – dodaje Zofia Lesiewicz. 

Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe zaplanowano na 7 kwietnia. Od 18 lat w Tarnowskich Górach burmistrzem jest nieprzerwanie Arkadiusz Czech, który przez cztery kadencje bez problemu pokonywał swoich rywali.