Jordan Majchrzak dołączył do pierwszej drużyny AS Romy

i

Autor: AS Roma

Jordan Majchrzak dołączył do pierwszej drużyny AS Romy. To wychowanek Warty Zawiercie

Jordan Majchrzak, 18-letni wychowanek Warty Zawiercie, został włączony do pierwszej drużyny słynnego włoskiego klubu. Utalentowanego polskiego napastnika dostrzegł trener AS Romy Jose Mourinho.

Jordan Majchrzak dołączył do pierwszej drużyny AS Roma. Na 18-latka postawił Jose Mourinho

Wychowanek Warty Zawiercie, 18-letni Jordan Majchrzak, został włączony do pierwszej drużyny włoskiego klubu AS Roma. Taką decyzję podjął trener Jose Mourinho. Znalazł się zresztą na ławce rezerwowej w meczu Serie A z Bolonią, który został rozegrany 4 stycznia. 

18-latek to środkowy napastnik, który w klubie otrzymał numer 77 na koszulce. Pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał w klubie z Zawiercia (zresztą w tym mieście się urodził). Później grał w Akademii Futbolu Silent Dąbrowa Górnicza, MUKP Dąbrowa Górnicza oraz Rozwoju Katowice.

Następnie przeniósł się do Legii Warszawa - grał w tamtejszej akademii, występował też w drużynie do lat dziewiętnastu i w drugiej drużynie warszawskiego klubu. Nie zdążył jednak zadebiutować w pierwszym zespole, gdyż został wypożyczony do włoskiego klubu. Grał na razie w Romie M19 (wystąpił w trzech meczach). Teraz został natomiast dostrzeżony przez słynnego portugalskiego trenera, który nie boi się stawiać na młodych zawodników. 

Wspomniane wypożyczenie obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. AS Roma może jednak wykupić 18-latka - wówczas musieliby wpłacić warszawskiemu klubowi ok. 600-700 tys. euro (takie kwoty krążą w mediach).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE