"Jesteś Bogiem" i inne filmowe hity powstały m.in dzięki niemu!

2023-01-18 12:12
Kamera
Autor: Pixabay

Realizuje produkcje filmowe na terenie naszego województwa już od 2008 roku. Śląski fundusz filmowy świętuje 15 lecie działalności. Z tej okazji dla widzów przewidziano wiele atrakcji w kinie ale także w plenerze.

- Chcemy tak naprawdę przegonić widzów po lokacjach, pokazać co tak naprawdę grało gdzie. Planujemy także dużą wystawę plenerową w Katowicach w miejscach gdzie były kręcone nasze filmy. Chcemy też zaprosić widzów do plebiscytu, żeby wyłonili najlepszy film dofinansowany w czasie tych 15 lat. - Mówi Patrycja Młynarczyk kierownik Silesia Film Comission.

Śląski Fundusz Filmowy dofinansował do tej pory ponad 80 filmów, a wśród nich takie hity jak „Jesteś Bogiem", „Chce się żyć" „Jestem mordercą", czy „Zimna wojna". Jubileusz będzie obchodzony przez najbliższe miesiące i zakończy się w czerwcu uroczystą Galą w Kinoteatrze Rialto.

Ola Grochowska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE