Jest już ponad 3 tysiące zakażonych górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Więcej nie będzie?

2020-06-10 12:53
Koronawirus w kopalniach JSW. Rośnie liczba zakażonych. Wstrzymają wydobycie?
Autor: Agnieszka Materna/JSW.pl

Liczba zakażonych górników w JSW przekroczyła już 3 tysiące. W sumie koronawirusa wykryto już u 3012 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W porównaniu z poprzednią dobą przybyły 22 nowe przypadki zakażeń. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w kopalniach JSW. 20 nowych przypadków zakażeń

Według najnowszych danych na dzień 10 czerwca 2020 roku w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 3012 przypadków zarażenia koronawirusem. Wciąż najwięcej zakażeń stwierdzono w kopalni Pniówek. Duże ognisko wirusa znajduje się również w Zofiówce. Dobra informacja jest taka, że ostatniej doby potwierdzono zaledwie 22 nowe przypadki zakażeń wśród górników, co oznacza, że sytuacja powoli się stabilizuje. A tak przedstawia się bilans zakażeń w poszczególnych kopalniach JSW:

  • Pniówek -1589 osób,
  • Zofiówka - 1164,
  • Jastrzębie-Bzie - 226,
  • Budryk - 19,
  • Borynia - 14.

Na kwarantannie przebywa 195 osób.

ZOBACZ także: Kiedy otwarcie granic z Czechami? Znamy dokładną datę! Kwarantanna zostanie zniesiona

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Jacka Sasina, ministra Aktywów Państwowych, dwie kopalnie należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej muszą wstrzymać wydobycie na najbliższe trzy tygodnie. Chodzi o kopalnie Szczygłowice w Knurowie i Budryk w Ornontowicach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kopalnie wstrzymują wydobycie. Związkowcy są wściekli. "To gwóźdź do trumny śląskich kopalń"

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE