Nożownik z Jaworzna

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Jaworzno. Zaatakował znajomych gazem. Jednemu z nich zadał ciosem nożem. Został zatrzymany

Policjanci z Jaworzna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na dwóch swoich znajomych. Po sprzeczce jednego z mężczyzn zranił, uderzając butelką w głowę, a drugiemu zadał cios nożem. Na wniosek śledczych i prokuratora agresor najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5. lat więzienia.

Atak nożownika w Jaworznie. Agresor został zatrzymany

W niedzielę, 7 kwietnia dyżurny z jaworznickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Grunwaldzkiej doszło do uszkodzenia ciała dwóch mężczyzn, z których jeden został  ugodzony nożem. Na miejsce zadysponowani zostali mundurowi, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pomiędzy trójką mężczyzn, którzy spotkali się pod sklepem, doszło do sprzeczki. 24-letni sprawca po chwili zaatakował znajomych gazem. Gdy mężczyźni zaczęli go gonić, agresor zaatakował jednego z nich, rozbijając mu szklaną butelkę na głowie, a następnie ranił drugiego znajomego nożem w okolice brzucha. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrył się. Do działań przystąpili jaworzniccy kryminalni, którzy ustalili świadków zdarzenia i zabezpieczyli monitoring.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kolejnej interwencji, która miała miejsce w nocy z 8 na 9 kwietnia. Wówczas wpłynęło zgłoszenie o bójce trzech osób, z których jedna miała mieć przy sobie nóż. Policjanci z wydziału prewencji rozpoznali i zatrzymali sprawcę, który i tym razem posiadał przy sobie ostre narzędzie.

To nie pierwsze agresywne zachowanie mężczyzny. W lutym 24-latek także zaatakował postronną osobę nożem. Wtedy został objęty dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego, jednak nie stosował się do nałożonych na niego środków zapobiegawczych.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy wystąpili do prokuratora i sądu o najsurowszy z możliwych środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i postanowił, że agresor najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyźnie za te czyny grozi do 5 lat więzienia.