Jarmark wielkanocny

Tarnogórski Jarmark Wielkanocny już jutro. Miasto przygotowało ogromną niespodziankę

Za nieco ponad miesiąc rozpoczną się tegoroczne Święta Wielkanocne. Wiele miast przygotowuje się do zorganizowanie jarmarków wielkanocnych. Jednym z nich są Tarnowskie Góry. Urząd miejski wyznaczył właśnie termin tego wiosennego wydarzenia.

Jarmark wielkanocny w Tarnowskich Górach. Oto harmonogram

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na ostatni dzień marca i pierwszy dzień kwietnia. Wiele miast ogłosiło już terminy jarmarków wielkanocnych. Do tego grona dołączyły Tarnowskie Góry. Magistrat wyznaczył konkretny termin tegorocznego jarmarku wielkanocnego.

W tym roku Tarnogórski Jarmark Wielkanocny odbędzie się w dniach 23-24 marca. Na Rynku pojawią się stoiska z rękodziełami i smakołykami: wędlinami, serami, miodem i pieczywem. Planujemy także zorganizować warsztaty dla dzieci i dorosłych - informuje Mariusz Jarzombek, pracownik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Tarnowskie Góry.

Quiz. Jak dobrze znasz śląskie potrawy wielkanocne?

Pytanie 1 z 12
Czego na stole nie mogło zabraknąć na Śląsku podczas Wielkiego Piątku?

Tarnogórski Jarmark Wielkanocny powraca już w ten weekend

Jak przekazał nam Mariusz Jarzombek,w tym roku na rynku także nie pojawią się food trucki. Będzie można za to zakupić świeże wędliny, sery i wyroby garmażeryjne u lokalnych wystawców. Oprócz warsztatów skierowanych do dzieci i dorosłych, zaplanowana jest jeszcze jedna niespodzianka, których szczegółów magistrat na razie nie chce zdradzić. W tym roku jarmark można odwiedzić w godzinach od 9 do 16.00.

W sobotę i niedzielę, 23 i 24 marca pod Ratuszem pojawią się zające, kurki, stroiki, ceramika, masa rękodzieła, ciasta, wędliny oraz… niespodzianka - poinformował magistrat.

Zobaczcie w galerii, jak wyglądała tegoroczna edycja jarmarku wielkanocnego w Tarnowskich Górach.