Jarmark wielkanocny Katowice 2024

i

Autor: FB Urząd Miasta Katowice

Wiadomości

Jarmark wielkanocny w Katowicach trwa. Rynek przejęli wystawcy. W powietrzu czuć wiosnę

Już za nieco ponad miesiąc przypadają tegoroczne Święta Wielkanocne. W tym roku Wielkanoc wyjątkowo wypada na przełomie marca i kwietnia. Miasto Katowice z dużym wyprzedzeniem zaprasza chętnych na jarmark wielkanocny. Stragany zostaną rozstawione na dwa tygodnie przed świętami.

Katowice zapraszają na jarmark wielkanocny 2024

Wielki Post w tym roku rozpoczął się 14 lutego. Od tego dnia Katolicy przez 43 dni będą pościć, aż do Wielkiej Soboty. 31 marca rozpoczynają się Święta Wielkanocne. Wiele miast zawczasu zaprasza na jarmark wielkanocny. Jednym z nich są Katowice. Urząd miasta na ponad miesiąc przed świętami ogłosił termin tegorocznego kiermaszu wielkanocnego.

W dniach: 14.03.2024 - 01.04.2024 w Katowicach na Rynku pojawią się wystawcy z wyjątkowymi produktami, niezbędnymi do udekorowania wielkanocnego koszyczka, ale nie tylko! - zapowiada.

Oprócz stoisk z ozdobami wielkanocnymi, smakołykami i rękodziełami. Będą zapewnione również inne atrakcje, takie jak: karuzela, Ślonski Młyn, kolejka elektryczna oraz wiele statycznych i interaktywnych dekoracji wielkanocnych.

Przygotujcie się na miłe chwile spędzone wśród kolorowych ozdób, pysznego jedzenia i wystawców z różnorodnymi produktami! - dodaje magistrat.

Jak wyglądały poprzednie edycje jarmarku wielkanocnego w Katowicach? Zobaczcie w galerii poniżej.

Quiz. Jak dobrze znasz śląskie potrawy wielkanocne?

Pytanie 1 z 12
Czego na stole nie mogło zabraknąć na Śląsku podczas Wielkiego Piątku?