Jak radzić sobie ze stresem przed egzaminem? Specjalne warsztaty dla ósmoklasistów w Sosnowcu

2021-03-29 11:28
Warsztaty na temat radzenia sobie ze stresem dla ósmoklasistów
Autor: pixabay.com Warsztaty na temat radzenia sobie ze stresem dla ósmoklasistów

Zamknięci od wielu miesięcy w domach ósmoklasiści przygotowują się do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Biorąc udział w zdalnym nauczaniu pozbawieni są bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Mają wątpliwości czy sobie poradzą na egzaminie. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ruszyły dla nich specjalne warsztaty on line związane z radzeniem sobie ze stresem

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała harmonogram egzaminu ósmoklasisty. Wiadomo już, że nie odbędzie się on w kwietniu, tak jak miało to miejsce do tej pory. Uczniowie przystąpią do niego pod koniec maja. Zajęcia zdalne, brak kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami powodują, że przeżywają oni ten egzamin jeszcze bardziej.

Stres ten jest spotęgowany brakiem kontaktu z rówieśnikami.

- Będąc w szkole, rozmawiali ze sobą, dzielili się obawami z innymi. Na pewno narastanie stresu w tej izolacji, w tej samotności jest większe i spotęgowane - powiedział nam wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Zbigniew Zalas.

A jak rozładować stres przed egzaminem?

- Przede wszystkim lekka dieta, sen 7-8 godzin, rozmowy na jakieś przyjemne tematy, muzyka relaksacyjna, słuchanie na przykład szumu fal. To takie recepty, które mogą pozwolić uczniom na takie spokojne podejście do egzaminu - radzi nauczyciel Technikum nr 6 w Sosnowcu Bożena Fulas.

Młodzież uczy się np jakie ćwiczenia oddechowe i fizyczne wykonywać, by był on mniejszy.

Warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem trwać będą do czasu egzaminu ósmoklasisty, który rozpocznie się 25 maja.

Na pierwszy ogień pójdzie język polski. Kolejna będzie matematyka, a na koniec język nowożytny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE