Jak będzie wyglądać hub gamingowo-technologiczny w Katowicach? Rozstrzygnięto konkurs

i

Autor: KAW, mat. prasowe

Inwestycje

Jak będzie wyglądać hub gamingowo-technologiczny w Katowicach? Rozstrzygnięto konkurs

Rozstrzygnięto właśnie konkurs na stworzenie koncepcji budynku hubu gamingowo-technologicznego, który wkrótce powstanie w Katowicach.

Jak będzie wyglądać hub gamingowo-technologiczny

2 listopada ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną dla II etapu Hubu gamingowo-technologicznego, który powstanie w Katowicach. Wygrał projekt pracowni AMC. Autorzy zostali docenieni m.in. za umiejętne wkomponowanie bryły obiektu w historyczny kontekst otoczenia, czyli zabytkowej przestrzeni byłej KWK Wieczorek. 

Hub ma skupiać przedsiębiorców związanych z branżą e-sportu i gier komputerowych oraz firmy technologiczne działające w Katowicach, a także przyciągać kolejne podmioty. Dużą rolę może tu odgrywać zarówno infrastruktura Hubu, jak i międzynarodowa rozpoznawalność, którą przynoszą organizowane w Katowicach wydarzenia takie jak Intel Extreme Masters – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Wróćmy do tematu konkursu (złożono 5 prac, a sąd konkursowy wyłonił trzy najlepsze). Pracownia otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Zostanie także zaproszona do udziału w negocjacjach w trybie zamówienia "z wolnej ręki" na wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie wybranej pracy konkursowej.

– Głównym punktem pracy jest hala i na niej się skupiliśmy. Chcieliśmy ją zrobić na tyle elastyczną, żeby w przyszłości właściciel mógł organizować tam wydarzenia nie tylko gamingowe, ale również filmowe. Stąd propozycja podziału na 4 mniejsze pomieszczenia. Ważne dla nas było też, aby nie był to obiekt zupełnie oderwany od otoczenia, tylko żeby zarówno architektonicznie jak i funkcjonalnie dobrze komponował się on z istniejącymi zabudowaniami – przyznaje Joanna Arent, przedstawicielka biura projektowego AMC Andrzej M. Chołdzyński..

Hub gamingowy

i

Autor: mat. prasowe

W obiekcie znajdą się przestrzenie technologiczne na potrzeby e-sportu. Hub będzie także wykorzystywany jako studia telewizyjne i studia filmowe. Zaplanowano tu także sale treningowe dla graczy, laboratoria IT, reżyserki i pokoje do obsługi produkcji oraz przestrzeń dla gości i widowni.

Przypomnijmy, że kolejnym krokiem w procesie inwestycyjnym będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla tego etapu. Cały obiekt ma być gotowy natomiast do końca 2026 roku.