Zarobki na poczcie

i

Autor: Poczta Polska

Praca

Ile płaci Poczta Polska listonoszom? To nie są kokosy. Sprawdź, czy chcesz tam pracować

Poczta Polska szuka ludzi pracy w całym kraju. Oferuje stabilne zatrudnienie etatowe na umowę o pracę. Oferty pracy na poczcie dotyczą różnych zawodów i specjalności. Ile zarabia listonosz? Jakie są zarobki na poczcie? Sprawdź tutaj.

Praca na poczcie

Praca na poczcie w Polsce może być uważana za atrakcyjną. Poczta Polska gwarantuje stabilną umowę o pracę na etacie, co docenia wielu kandydatów. Pracę można zacząć od razu, bo często nie jest wymagane żadne doświadczenie. System szkoleń zapewnia szybkie nauczenie się podstawowych zasad i czynności niezbędnych w pracy. Chętnych do pracy jest wielu, ale ofert pracy w Poczcie Polskiej jeszcze więcej.

Oferty pracy w Poczcie Polskiej

Poczta Polska ujawniła oferty pracy w różnych zawodach i specjalizacjach wraz z minimalnymi wymaganiami i kwalifikacjami oraz zakresem obowiązków. W zamian za podjęcie pracy oferuje nie tylko pewne i ustalone z góry zarobki, ale także pakiet bonusów pracowniczych.

Ile zarabia listonosz? 

Zobacz przykładowe oferty pracy

Ile zarabia się na poczcie?

Średnie wynagrodzenie w firmie Poczta Polska sięga nawet 6 930zł miesięcznie na stanowisku Specjalista Ds Analiz Strategicznych. Dane te pochodzą z potwierdzonych informacji przekazanych przez samych pracowników poczty.

Listonosz, który roznosi listy pieszo, może zarobić od 3350 zł brutto miesięcznie. Dodatki do wynagrodzenia wyniosą 360 zł.

Listonosz samochodowy miesięcznie zarobi od 3490 do 3710 zł brutto. A do tego dochodzą dodatki za użytkowanie samochodu.

Co trzeba zrobić, żeby pracować na poczcie?

W pierwszym etapie procesu rekrutacji wnikliwie analizowane są nadesłane aplikacje – zgodność kwalifikacji i umiejętności prezentowanych przez Kandydatów z wymogami określonymi w opisie stanowiska. Z wybranymi Kandydatami poczta kontaktuje się telefonicznie, przeprowadzając wstępne rozmowy, po których najlepszych z nich zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne.

Drugi etap to wywiady kwalifikacyjne z przedstawicielem HR i/lub bezpośrednim przełożonym. Spotkania służą wzajemnemu poznaniu się. 

W zależności od stanowiska, na jakie prowadzona jest rekrutacja, oprócz rozmowy, przy niektórych procesach, prosimy także o rozwiązanie profilowanego testu lub case study. Kandydaci na wysokie stanowiska menedżerskie przechodzą również ocenę kompetencji w formie Assessement Center (sesja zadaniowa dla grupy Kandydatów).