Hokeistki

Autor: Miasteczko Śląskie Urząd Miejski

Hokeistki z Miasteczka Śląskiego mistrzyniami Polski. W finale rozgromiły AZS AWF Poznań

Hokeistki z klubu Luks Jedynka pokonały w finale Halowych Mistrzostw Polski AZS AWF Poznań 2:0. Ponadto Bianka Wyżgoł, zawodniczka śląskiego klubu została wyróżniona nagrodą indywidualną jako "Najlepszy Strzelec".

Hokeistki z Miasteczka Śląskiego mistrzyniami Polski

W niedzielę, 24 marca odbył się finał Halowego Mistrzostw Polski w kat. Młodzików U-13 w hokeju. Drużyna dziewcząt LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie pokonała AZS AWF Poznań 2:0. Turniej został rozegrany na Kujawach w Gąsawie.

Zawodniczki nie kryły radości podczas dekoracji, gdy odbierały złote medale. W zespole LUKS Jedynka wystąpiły: Martyna Chmiel, Zuzanna Dziwis, Aleksandra Fiecek, Hanna Górska, Maja Jaskuła, Zuzanna Kaczmarowska, Martyna Konat, Lena Lubos, Wiktoria Natkaniec, Kinga Pilarek, Joanna Skrzydło i Bianka Wyżgoł. Trener - Andrzej Miśkiewicz - również bardzo zadowolony, tym bardziej, że drużyna była najmłodszym zespołem turnieju.

Dodatkowo, nasza zawodniczka Bianka Wyżgoł została wyróżniona nagrodą indywidualną jako "Najlepszy Strzelec" podczas turnieju finałowego! - przekazał Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim.

Łącznie w zawodach udział wzięły cztery drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach systemem każdy z każdym. Zawodniczki z Miasteczka rozpoczęły grę bardzo ostrożnie remisem w pierwszym spotkaniu z UKS Orient Łozina 2:2. W drugim spotkaniu zespól złapał swój rytm i wygrał z organizatorami turnieju UKS Laski Wielkie 5:0, a następnie odniósł decydujące zwycięstwo z AZS AWF Poznań 2:0.

Oto końcowa klasyfikacja:

1. LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie i tytuł Halowego Mistrza Śląska 2024 w kat. Młodzik U-13,