Gwałtowne burze i ulewny deszcz na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia [PROGNOZA POGODY]

2020-07-17 9:36
Gwałtowne burze i ulewny deszcz na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia [PROGNOZA POGODY]
Autor: pixabay.com

IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami i ulewnym deszczem dla województwa śląskiego. W piątek, 17 lipca w kilku miastach aglomeracji może zagrzmieć. Meteorolodzy zapowiadają też silny wiatr i ulewny deszcz.

Burze i ulewny deszcz na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed ulewnym deszczem i silnymi burzami na obszarze woj. śląskiego. Ostrzeżenie obowiązuje 17 lipca w godzinach od 10.00 do 18 lipca do godziny 8.00.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 25 mm do 35 mm, oraz porywami wiatru do 60 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

Dodajmy, że podobne ostrzeżenia IMGW wydało również wczoraj, 16 lipca, ale ostatecznie te prognozy się nie sprawdziły. Teraz meteorolodzy zapowiadają, że burze mogą się pojawić lokalnie w piątek, 17 lipca po południu.

- Niestety znowu wchodzimy w okres, w którym wystąpienie i lokalizacja opadu jest loterią. W jednym mieście może polać, a w sąsiednim nie spadnie ani kropla - wyjaśnia Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic.

ESKA SUMMER CITY - zapowiedź
Są osoby, które wielokrotnie próbują zdać egzamin na prawo jazdy, ale bez rezultatu. Mówi Eugeniusz Tomala, rzecznik katowickiego WORD-u:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE