Górnicy niczym emeryci: również dostaną swoją czternastą... wypłatę. Wiadomo, kiedy będą przelewy

i

Autor: Archiwum Górnicy niczym emeryci: również dostaną swoją czternastą... wypłatę. Wiadomo, kiedy będą przelewy

Górnictwo

Górnicy niczym emeryci: również dostaną swoją czternastą... wypłatę. Wiadomo, kiedy będą przelewy

Polska Grupa Górnicza poinformowała, że w lutym zostaną wypłacone wszystkim górnikom tzw. czternastki, czyli nagrody roczne. Jak zapewnił rzecznik spółki Tomasz Głogowski, przelewy mają zostać zrealizowane w terminie mimo coraz większych problemów finansowych spółek górniczych w Polsce.

Górnicy mają dostać swoje "czternastki"

Sytuacja polskich spółek węglowych nie jest za wesoła. Już pod koniec ubiegłego roku ostrzegały, że bez dotacji od rządu mogą one utracić swoją płynność finansową. Mowa tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Górniczej - największym krajowym producencie węgla. Problem był na tyle duży, że zagrożone były wypłaty na barbórki. Jak kilka tygodni temu podawał Bussines Insider, PGG miałoby mieć dofinansowanie nawet rzędu 5 miliardów złotych. 

Nie bez powodu zastanawiano się więc, jak będzie wyglądać kwestia wypłaty nagrody rocznej, czyli tzw. czternastek. 

- Zgodnie z porozumieniami płacowymi czternastka jest wypłacana do 15 lutego. W tym roku nagroda zostanie wypłacona w tym terminie – przekazał Tomasz Głogowski, rzecznik PGG w rozmowie z portalem nettg.pl.

Czternastka dla górników PGG. Ile dostaną?

Polska Grupa Węglowa w tym roku trzyma szczegółowe informacje dotyczące czternastek w ścisłej tajemnicy. Nieoficjalnie media podają, że koszt nagrody rocznej dla górników tej spółki ma wynieść łącznie ponad 380 mln zł.