Gliwice mają nowe autobusy elektryczne. Wkrótce wyjadą na ulice

i

Autor: UM Gliwice

Transport

Gliwice mają nowe autobusy elektryczne. Wkrótce wyjadą na ulice

Kolejnych osiem nowoczesnych autobusów niskopodłogowych wyjedzie niebawem na gliwickie ulice. – Komfortowa i przyjazna dla środowiska komunikacja miejska jest dla nas bardzo ważna – przyznaje Adam Neumann, prezydent miasta.

Gliwice mają nowe autobusy elektryczne od Metropolii

27 listopada w gliwickim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej zaprezentowano osiem nowoczesnych autobusów elektrycznych przekazanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Już wkrótce wyjadą one na gliwickie ulice. 

Komfortowa i przyjazna dla środowiska komunikacja miejska jest dla nas bardzo ważna, tym bardziej cieszy mnie, że kolejne ekologiczne pojazdy trafiły do naszego miasta – przyznaje Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Sukcesywnie odnawiamy tabor, a stare pojazdy zastępujemy nowymi, coraz bardziej ekologicznymi. Mamy obecnie 190 autobusów, w tym 18 elektrycznych, a także 15 hybrydowych marki MAN. Jeszcze przed końcem roku na ulicach Gliwic powinno pojawić się także 17 nowoczesnych i przyjaznych środowisku hybrydowych autobusów niskopodłogowych marki Solaris Urbino 18 Hybrid. Dwa z nich już zostały dostarczone do gliwickiego PKM – dodaje Henryk Szary, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach.

Autobusy, jak zapowiada gliwicki magistrat, już niebawem połączą Sośnicę, Łabędy i osiedle Waryńskiego, będą kursować też w Żernikach, na Sikorniku i Trynku.