Gliwice. Dwie miejskie instytucje społeczne mają zostać połączone

2022-12-23 15:48
Dwie placówki społeczne w Gliwicach zostaną połączone
Autor: gov.pl

Od 1 marca przyszłego roku dwie miejski instytucje społeczne (Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierana Rodziny oraz Ośrodek Pomocy Społecznej) w Gliwicach mają zostać połączone.

Dwie placówki społeczne będą połączone. Jest zarządzenie prezydenta Gliwic

Władze Gliwic planują zlikwidować Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierana Rodziny - o sprawie, jako pierwszy, poinformował lokalny portal infogliwice.pl. Projekt uchwały Rady Miasta w sprawie CPZiWR był gotowy, a zarządzenie prezydenta zostało opublikowane na początku grudnia. Podpisała się pod nim Ewa Weber, która odpowiada za nadzorowanie jednostek pomocy społecznej w mieście. 

W piątek, 23 grudnia, zostało opublikowane jednak nowe zarządzenie prezydenta Gliwic, zmieniające poprzednie. W uchwale możemy przeczytać, że instytucja ostatecznie nie zostanie zlikwidowana, a będzie połączona z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ma to nastąpić 1 marca 2023 roku. 

Dokument podpisał zastępca prezydenta Mariusz Śpiewok. A dlaczego nie przez Ewę Weber? Portal infogliwice.pl informował, że 21 grudnia prezydent Adam Neumann podpisał zarządzenie, w którym odebrał jej nadzór nad spółkami. Trafiły one właśnie w ręce Śpiewoka. 

W uzasadnieniu, dość lakonicznym, tej decyzji możemy przeczytać tylko, że "do wyłącznej właściwości rady powiatu należy tworzenie, przekształcanie i likwidacja jednostek organizacyjnych oraz wyposażanie ich w majątek. Zgodnie z podjętą decyzją o włączeniu Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach w struktury Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach (tj. połączeniu ww. jednostek), uzasadnione jest podjęcie niniejszej uchwały".

Teraz projekt ma zaopiniować m.in. Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Konsultacje jednak nie są wiążące dla prezydenta miasta. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE