Laura (TikTok: tamburyny)

i

Autor: Laura (TikTok: tamburyny - printscreen) Młoda dziewczyna naśladuje Roberta Makłowicza

Robert Makłowicz

Gdyby Makłowicz była kobietą, to zachowywałaby się tak. Zabawny filmik podbija sieć

Roberta Makłowicza nie trzeba nikomu przedstawiać. Dawniej ikona telewizji - dziś ikona Internetu, który jest przepełniony memami, remikami i parodiami z dziennikarzem w roli głównej. Pewna użytkowniczka TikToka podjęła się próby i nagrała filmik, w którym naśladuje charakterystyczny sposób mówienia Makłowicza. Całość wyszła fantastycznie, a internauci są zachwyceni!

Robert Makłowicz: gwiazda, która narodziła się na nowo

W ostatnich latach popularność Roberta Makłowicza wystrzeliła w górę. Był on jedną z najjaśniejszych gwiazd telewizji pierwszej dekady nowego millenium. Jego program podróżniczo-kulinarny oglądały miliony Polaków. Później jednak na kilka lat jego blask nieco przygasł - do momentu, w którym przed odmętem zapomnienia uratowali go internauci.

Makłowicz stał się bohaterem niezliczonych remiksów, memów i parodii zamieszczanych w mediach społecznościowych. Dzięki temu nowa generacja pokochała go tak samo mocno, jak wcześniej ich rodzice. Nowe życie, które podarowali mu internauci, głodni Makłowicz wykorzystał "na maksa". Sam zaczął publikować filmy na YouTube, coraz aktywniej prowadził konta na Facebooku i Instagramie. Dziennikarz i krytyk kulinarny stał się międzypokoleniową ikoną, która łączy ludzi z różnych środowisk. No bo przecież jak można nie lubić Makłowicza?

Pozytywna i dowcipna natura 60-latka sprawia, że trudno żywić do niego niechęć. Dlatego nawet parodie Makłowicza, hulające po Internecie, rzadko są wymierzone w niego. W przeciwieństwie do memów o Janie Pawle II, które powstały na kanwie niechęci do kościoła katolickiego, żarty o Makłowiczu celebrują jego wyjątkową osobowość. A szczególnie jego osobliwy styl opowiadania.

Młoda dziewczyna naśladuje Roberta Makłowicza. Jej parodia podbiła serca internautów

Jedna z takich parodii podbiła serca użytkowników TikToka. Laura, znana pod nazwą "tamburyny", nagrała filmik w restauracji. Opowiada swoim widzom o jedzeniu w taki sposób, jak robił to Makłowicz w swoim programie.

"Znajdujemy się tutaj w centrum miasta, w jakże to - jak widzicie - urokliwej uliczce, popijając wino" - zaczyna dziewczyna.

"Chcę wam sprzedać pewną, jakże mądrą myśl, a mianowicie: ryby w Chorwacji pływają trzy razy. A o co dokładnie chodzi? Pierwszy raz w morzu, drugi raz w oliwie, a trzeci raz w winie" - kontynuuje, po czym wybucha śmiechem.

Dziewczyna w perfekcyjny sposób naśladuje intonację Makłowicza oraz jego elegancki sposób wyrażania. Do tego w mistrzowski sposób parodiuje jego gestykulację. Wymachuje rękami podczas mówienia, tak, jak dziennikarz robił to wielokrotnie na ekranach telewizorów. 

Filmik Laury podbił serca internautów: film ma 224 tys. wyświetleń i ponad 43 tys. polubień. "Godna następczyni Pana Roberta", "hahahah idealne to było", "podziwiam osobę, która nagrywała, że tyle wytrzymała bez wybuchu śmiechu" - brzmią przykładowe komentarze.

Parodię Makłowicza można zobaczyć klikając TUTAJ. 

QUIZ "Jedzenie z PRL"

Pytanie 1 z 10
Jaka była najpopularniejsza wódka w PRL?
Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/