Game Music Fest w Katowicach. To będzie wyjątkowe wydarzenie

i

Autor: Tomasz Żak / UMWS

Game Music Fest w Katowicach. To będzie wyjątkowe wydarzenie

W połowie lutego - w Katowicach - po raz pierwszy w historii rozpocznie się Game Music Fest, dwudniowy festiwal dla miłośników muzyki z gier komputerowych. Organizatorem tego wydarzenia jest Filharmonia Śląska.

Game Music Fest w lutym w Katowicach

17 i 18 lutego w Katowicach zaplanowano Game Music Fest. Interdyscyplinarny festiwal będzie poświęcony muzyce w grach wideo - ta tematyka odgrywa coraz istotniejszą rolę. Pierwszy dzień odbędzie się w Spodku, drugi natomiast w Filharmonii Śląskiej. 

Ze sceny katowickiego Spodka popłyną dźwięki z tak popularnych gier komputerowych, jak m.in. Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, Red Dead Redemption II czy Mortal Kombat.

Utwory usłyszymy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. Warto też wspomnieć, że koncert będzie wzbogacony animacjami i wizualizacjami. Będą za nie odpowiadać artyści z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorzy zapowiedzieli, że nie zabraknie także widowiska tanecznego. Spektakl ten przygotuje grupa Seimuse. 

18 lutego impreza - tak jak już zostało wspomniane - przeniesie się do Filharmonii Śląskiej. Melomani zobaczą i usłyszą koncert Łukasza Szubskiego w formie hologramu.

- Chcemy pokazać, że muzyka z gier komputerowych może być piękna i przy okazji inspirująca. Atrakcyjna grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry wideo to więcej, niż tylko rozrywka. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną – podkreśla dyrektor Filharmonii Śląskiej, Adam Wesołowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE