Pieczka dołączy do ukochanej żony

i

Autor: Niemiec/AKPA

Franciszek Pieczka został patronem szkoły w Godowie. Decyzję podjęli uczniowie, rodzice i pracownicy

Franciszek Pieczka patronem Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Godowie. W wyborach na patrona udział wzięli uczniowie, rodzice i pracownicy placówki. Do tej pory wybitny polski aktor był Honorowym Obywatelem Gminy Godów i absolwentem podstawówki w Godowie.

W dniach 15 i 16 lutego 2023 r., w godowskiej szkole odbyły się wybory na patrona placówki. Najczęściej wybieranym kandydatem był aktor Franciszek Pieczka. W uzasadnieniu dlaczego Pieczka powinien zostać patronem szkoły napisano:

Był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym. Urodził się i wychował w Godowie. Choć ostatecznie osiadł w Warszawie, to często wracał do rodzinnej miejscowości. W wywiadach często podkreślał skąd pochodzi i jak wiele dobrego dał mu Godów. Tutaj chodził do szkoły, uczył się życia, tutaj rozpoczęła się miłość do kina. Sam aktor powiedział, że z domu rodzinnego wyniósł wiarę, poszanowanie takich wartości jak honor, praca, uczciwość i lojalność.

Jednak zanim aktor zostanie patronem, decyzję musi podjąć Rada Gminy. Zadecyduje też o zorganizowaniu oficjalnej uroczystości nadania szkole imienia.

Śmierć Franciszka Pieczki

Znany i wybitny polski aktor – Franciszek Pieczka zmarł w Warszawie 23 września 2022 r., w wieku 94 lat. Uroczystości pogrzebowe miały państwowy charakter, w pogrzebie udział wzięła też delegacja z Godowa. W trakcie pogrzebu aktora w Warszawie, w gminie Godów odprawiono mszę w intencji zmarłego Franciszka Pieczki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE