Europosłowie na szubienicach. Prokuratura ostatecznie umorzyła śledztwo

2021-01-21 7:43 NAU
Europosłowie na szubienicach. Prokuratura ostatecznie umorzyła śledztwo
Autor: Róża Thun/Twitter

Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła śledztwo w sprawie wieszania wizerunków europosłów na szubienicach. Poinformowała o tym na Twitterze europosłanka Różna Thun, która miała status pokrzywdzonej. Zapowiedziała również, że wniesie akt oskarżenia bezpośrednio do sądu przeciwko organizatorom symbolicznej egzekucji.

Europosłowie na szubienicach. Prokuratura umarza śledztwo

Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła ostatecznie śledztwo dotyczące wieszania wizerunków europosłów na szubienicach. Pismo z prokuratury w tej sprawie opinii publicznej pokazała Róża Thun, która w całej sprawie ma status pokrzywdzonej.

- Znamienne! Prokuratura Ziobry ostatecznie umarza śledztwo ws. wieszania wizerunków europosłów na #szubienice. Wnoszę akt oskarżenia bezpośrednio do sądu przeciwko organizatorom symbolicznej egzekucji w Katowicach - napisała na Twitterze Róża Thun.

Sprawa dotyczy manifestacji z 2017-ego zorganizowanej przez narodowców na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Jej uczestnicy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia sześciorga europosłów, którzy zagłosowali za rezolucją dotyczącą praworządności w Polsce.​

Ale jazz od Sanah numerem jeden! To nie pierwszy sukces gwiazdy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE