Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbywają się w całej Polsce. Zapisy już ruszyły

i

Autor: PW/archiwum Eska

Wiadomości

Ekstremalne Drogi Krzyżowe w całej Polsce. Pierwsze ruszą 1 marca. Trwają zapisy

Już niedługo w różnych miejscach w Polsce wyruszą ekstremalne drogi krzyżowe. Ruszyły zapisy na wyjątkowe nocne wędrówki.

Tegoroczne Ekstremalne Drogi Krzyżowe przed nami 

Ekstremalna Droga Krzyżowa to ponad 40-kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Nie ma to nic wspólnego z pielgrzymkami. To zmaganie się z własnymi słabościami w nocy. Samotnie i w skupieniu. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma swój początek w 2009 roku. Jej pomysłodawcą był ks. Jacek Stryczek wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości i Stowarzyszeniem Wiosna. 

Wydarzenia tego typu organizowane są od lat w całej Polsce. Właśnie ruszyły zapisy na te wyjątkowe wędrówki. 

Każdy z uczestników EDK bierze w niej udział na własną odpowiedzialność. Dlatego też przed zapisaniem się należy samemu ocenić, czy jest się w stanie przejść taką drogę bez poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Co należy na taką wyprawę wziąć? Na pewno prowiant na drogę. Należy także mieć opis trasy lub urządzenie mobilne z aplikacją EDK, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie ze śladu GPS danej trasy. Nie można zapominać o naładowaniu telefonu komórkowego, warto wziąć latarkę (najlepiej czołową) czy podstawowe opatrunki.  

Wszystkie trasy można znależć w tym miejscu. Odbędą się one m.in. w takich miejscowościach, jak Wrocław, Tarnowskie Góry czy Kraków. 

QUIZ. Kościół w czasach PRL. Pamiętasz te wydarzenia i postacie? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Na początek coś bardzo prostego. Kogo przedstawia to zdjęcie?
Kardynał Stefan Wyszyński