Ekologiczna akcja w Dąbrowie Górniczej. Każdy mieszkaniec może zdecydować, gdzie w mieście pojawi się nowe drzewo

2020-07-13 12:43 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej decydują, gdzie pojawi się nowe drzewo
Autor: pixabay.com Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej decydują, gdzie pojawi się nowe drzewo

Są piękne, chronią przed palącym słońcem, a co najważniejsze dają nam tlen. W Dąbrowie Górniczej, za pomocą portalu naprawmyto.pl, każdy mieszkaniec może wskazać lokalizację, w której chciałby aby posadzono drzewo.

Każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który wyśle zgłoszenie za pośrednictwem serwisu „NaprawmyTo.pl” i wskaże potencjalną lokalizację, w której chciałby, aby zostały posadzone drzewa, będzie mieć wpływ na nasadzenia w mieście.

Zaproponowane tereny będą weryfikowane przez urzędników pod względem własności (tereny prywatne, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych nie będą brane pod uwagę) oraz możliwości technicznych, które muszą zostać spełnione przed posadzeniem drzewa (mowa tu o tym, co znajduje się pod ziemią, na której chcemy posadzić drzewo).

Zgłaszający wniosek o nasadzenie otrzyma mailową informację, czy teren zaproponowany może być w przyszłości objęty nasadzeniami.

W przypadku, gdy zaproponowane miejsca będą zlokalizowane na nieruchomościach pozostających we władaniu gminy lub Skarbu Państwa oraz gdy nie będzie na tym terenie zaplanowana żadna inna inwestycja – nasadzenia drzew zostaną ujęte w planie wykonywanych prac.

Portal ten jest narzędziem, które ma ułatwiać kontakt mieszkańca z urzędem. Dzięki niemu każdy może zgłosić problemy dotyczące wielu aspektów życia w mieście, np. zgłosić dzikie wysypisko, poinformować o aktach wandalizmu, a także od teraz zgłosić propozycję miejsca przeznaczonego pod sadzenie drzew.

Miasto sadzić będzie różne gatunki drzew, jednak głównie chodzi o te występujące w Polsce. Sadzeniem drzew zajmą się służby miejskie.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.