Dramat turystów. Utknęli na lotnisku w Katowicach. "Loty przeniesione"

2022-06-16 20:39
Lotnisko
Autor: SHUTTERSTOCK Lotnisko

Aż 1300 turystów utknęło na lotnisku Katowice Airport, bo samoloty nie wystartowały do Tunezji. Kilkuset utknęło też na Dżerbie. W tej chwili nie ma sposobu, aby wrócili do Polski. Samolot, który miał odlecieć dzisiaj na lotnisko w Pyrzowicach Katowice Airport został odwołany i zaplanowany dopiero za tydzień!

Dramat turystów. Samoloty nie odleciały

Aż siedem samolotów, które w czwartek, 16 czerwca, miało wystartować z lotniska w Katowice Airport w Pyrzowicach zostało odwołanych. Miało nimi podróżować 1300 klientów biur podróży, którzy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem wykupili wycieczki. Wyloty zostały przełożone z powodu strajku w Tunezji. O ogólnokrajowym strajku poinformowała ambasada Polski w Tunezji. 

"Uprzejmie informujemy, że 16 czerwca br., w związku z zaplanowanym przez związek zawodowy UGTT powszechnym strajkiem w sektorze publicznym mogą wystąpić bardzo duże utrudnienia w międzynarodowych i lokalnych połączeniach lotniczych (udział w strajku zadeklarował Tunisair i Urząd Lotnictwa Cywilnego i Lotnisk) i morskich, do ich odwołania włącznie. Dodatkowo, w tym dniu wiele instytucji sektora publicznego (np. poczta, urzędy, służba zdrowia) mogą pozostawać nieczynne" - napisano w komunikacie.

Wyloty w Katowice Airport przesunięte na piątek

Turyści zaplanowali wylot z lotniska w Pyrzowicach w Boże Ciało, 16 czerwca. Dziś miało się odbyć siedem rejsów do Tunezji - cztery do Dżerby i trzy do Monastyru. Niestety zostały odwołane.

– Wszystkie poranne rejsy nie odbyły się, ale to nie oznacza, że lotów w ogóle nie będzie. Zostaną przełożone na piątek – mówi Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport.

Jak udało się nam potwierdzić, dwa zaplanowane loty mają dojść do skutku jeszcze w czwartek, lecz wieczorem, a turyści dotrą do Tunezji już po zakończeniu strajku po północy.

Reszta lotów została przeniesiona na piątek 17 czerwca. Tego dnia ma się odbyć pięć lotów na Dżerbę i do Monastyru dla 950 pasażerów.

W związku ze strajkiem obsługi lotnisk w Tunezji 🇹🇳 wstrzymana została część lotów do tego kraju. Wszelkie aktualizacje będą przekazywane naszym klientom sms-owo. Wyjątkowo lot Katowice - Djerba został zupełnie odwołany i nie dojdzie do skutku.Klientów z lotu Katowice - Djerba, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą w celu zmiany oferty -  informuje biuro podróży Itaka.

Turyści utknęli w Tunezji. Nie mogą wrócić do Polski

Z największym dramatem mają do czynienia turyści, którzy już są w Tunezji, a nie mogą wrócić. Dzisiaj samolot miał wystartować z Dżerby o godz. 10 i wylądował na lotnisku w Pyrzowicach. Okazuje się jednak, że lot został przeniesiony na 23 czerwca! Z jednej strony to dodatkowy tydzień wakacji, ale z drugiej strony ogromne utrudnienia.

- Nie mamy już urlopu, pieniędzy, kończą nam się leki, a ani rezydentka kazała brać taxi i jechać 15 km do najbliższego miasta - skarży się jedna z turystek, która utknęła w Tunezji.

- My też tkwimy na Djerbie a mieliśmy dziś wrócić do Katowic. Dostaliśmy informację że mamy opłacony hotel do 23 a w recepcji powiedzieli że mamy opłacony na kolejny dzień. Ze strony rezydentki brak jakiejkolwiek informacji - informuje inna turystka.

Biura podróży zapewniają, że informują swoich turystów o utrudnieniach na bieżąco. Sytuacja jest rozwojowa. Nie sposób przewidzieć, czy strajk faktycznie się zakończy i czy nie będzie przedłużony lub powtórzony.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE