pixabay

i

Autor: Natalia Czarnuch daj włos

"Daj włos!" w Chorzowie. Pomóż osobom chorym na raka

2023-03-09 0:21

W Chorzowie można się przyłączyć do wyjątkowej akcji "Daj Włos!" Na terenie miastach w dwóch salonach fryzjerskich kobiety całkowicie za darmo mogą ściąć swoje włosy i przekazać je na stworzenie peruk.

​W Chorzowie można się przyłączyć do wyjątkowej akcji "Daj Włos!" Na terenie miasta w dwóch salonach fryzjerskich panie  mogą ściąć swoje włosy i przekazać je na stworzenie peruk. Te trafią do kobiet, które chorują na nowotwory i leczą się onkologicznie.

- Dla kobiet włosy są atrybutem kobiecości. Natomiast osoby, które się zgłaszają na akcje chcą zrobić coś dobrego. Włosy odrosną, nikt pewnie nie chciałby się znaleźć w sytuacji tej drugiej strony. Cieszę się, że mamy tak świadome dziewczyny, które dzielą się tym co mają. To nic nie kosztuje, a może komuś sprawić radość - mówi Marzena Piotrowska, inicjatorka chorzowskiej akcji "Daj włos!".

Osoby, które chcą przyczynić się do stworzenia peruki muszą jednak pamiętać o ważnych, podstawowych zasadach.

- Muszą być to w 100% naturalne włosy, które mają długość minimum 35 centymetrów. Nie mogą być poddane żadnej obróbce chemicznej. W tamtym roku były uwzględniane włosy farbowane - w tym roku nie - dodaje Agnieszka Miotła, fryzjerka i właścicielka salonu MC Hair w Chorzowie.

Akcja Daj Włos w Chorzowie co roku cieszy się ogromną popularnością.

- Chorzowianki są bardzo chętne i długowłose! Już od pierwszej akcji przez 5 lat przesłałyśmy 20 kilogramów włosów, obcięło się około 200 osób. W tym roku akcję rozpoczęłyśmy w Dzień Kobiet, ale włosy można oddawać przez cały rok. Wystarczy się umówić na wizytę w jednym z salonów fryzjerskich, które dołączyły do naszej akcji i przejść metamorfozę - dodaje Marzena Piotrowska.

Co ważne, ścięcie włosów i przekazanie ich fundacji Rak'n'Roll jest całkowicie darmowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE