Dąbrowa Górnicza

i

Autor: UM Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza. Nowa metrolinia ruszy już w sobotę

Dobra informacja dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Zarząd Transportu Metropolitalnego postanowił połączyć miasto z Bobrownikami i Psarami. Tym samym już w sobotę 14 stycznia uruchomiona zostanie nowa metrolinia M103.

Autobusy linii M103 będą obsługiwać przystanki: Marianki, Marianki Letnia (nż), Park Zielona Krzyż Powstańczy (nż), Park Zielona Centrum Sportu, Park Zielona Las (nż), Park Zielona Promenada, Korzeniec Zielona, Fabryka Pełna Życia i Dworzec PKP.

Wymieniona powyżej trasa może wydawać się znajoma. Faktycznie, metrolinia M103 będzie kursować niemal tak samo, jak autobusy linii nr 79. A ta właśnie linia razem z linią nr 16 i 242 wraca od poniedziałku do centrum Dąbrowy Górniczej.

- Mimo że trasa nowej metrolinii prawie pokrywa się z trasą linii 79, zdecydowaliśmy o pozostawieniu tej drugiej, dzięki czemu mieszkańcy Marianek i Korzeńca zyskają więcej połączeń do i z centrum miasta – podkreśla prezydent Marcin Bazylak.

To już trzecia metrolinia funkcjonująca w Dąbrowie Górniczej. W maju 2021 roku uruchomiono linię M2 łączącą miasto ze stolicą województwa, a pół roku później zainaugurowano linię M109 do Sławkowa.

Nie tylko nowa metrolinia, ale też nowa linia minibusowa

Dodatkowo dąbrowski magistrat zapowiada uruchomienie nowej linii minibusowej 641. Będzie kursować w dni robocze z Ratanic do centrum Dąbrowy Górniczej i ma stanowić uzupełnienie luk w rozkładzie linii 242. Co jednak warto podkreślić, nowa linie pojedzie do centrum nie przez Podłosie i Niepiekło, ale właśnie przez Marianki i Zieloną.

Dzięki uruchomieniu linii 641 mieszkańcy Marianek i Korzeńca zyskają 16 dodatkowych połączeń w dni robocze. Natomiast w dni robocze liczba kursów wzrośnie do 24 dziennie.

Przy okazji uruchomienia metrolinii M103 wszystkie linie, które kończą trasę na ul. Limanowskiego będą obsługiwać przystanek Fabryka Pełna Życia Życia (dawniej Pałac Kultury) w drodze do i z centrum przesiadkowego przy dworcu PKP. Wszystkim omawianym liniom - M103, 16, 79, 242, 641 - dedykowane będzie stanowisko nr 2 na przystanku przed dworcem PKP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE