Częstochowa. Straż miejska dostała nowy samochód [GALERIA]

2023-01-12 11:38
Nowy samochód zasilił flotę częstochowskiej Straży Miejskiej
Autor: UM Częstochowa

Częstochowa sukcesywnie działa w kierunku modernizacji taboru Straży Miejskiej. W 2015 roku w ręce strażników trafiło pięć nowych samochodów, a kolejne dwa radiowozy przekazano w 2021 i 2022 roku. Teraz do częstochowskiej floty dołączył następny wóz.

Nowy samochód Straży Miejskiej to ford tourneo connect z napędem spalinowym w powiększonej wersji grand, dzięki czemu może pomieścić siedem osób. Będzie służył jako nieoznakowany pojazd, by umożliwić strażnikom działanie w ukryciu. Przysłuży się do akcji obserwacyjnych m.in. nielegalnych składowisk odpadów. Ma też przydać się w sytuacjach kontrolnych dotyczących punktów sprzedaży alkoholu i spalania śmieci w piecach.

Nowy pojazd dla strażników ufundował Urząd Miasta Częstochowy. Został zakupiony w grudniu zeszłego roku przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Pieniądze pozyskano ze środków inwestycyjnych przeznaczonych na zapewienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Samochód wraz z dodatkowym kompletem kół letnich i wykupem pakietu bezpłatnych przeglądów w okresie gwarancji kosztował miasto blisko 140 tys. zł.

Wczoraj (środa 11 stycznia) nowy nabytek trafił w ręce strażników. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk symbolicznie przekazał komendantowi straży Miejskiej kluczyki i dokumenty.

- Mam nadzieję, że nowy ford będzie służył sprawnej realizacji zadań strażników, a tym samym bezpieczeństwu w naszym mieście – mówił prezydent.

Zakup forda tourneo to ciąg dalszy modernizacji taboru Straży Miejskiej, zapoczątkowanej w 2015 roku zakupem 5 nowych pojazdów. Wówczas flota strażników wzbogaciła się o 3 vany fordy custom oraz 2 osobowe fordy focusy. Dwa następne radiowozy - fordy transit custom - zasiliły flotę strażników kolejno w 2021 i 2022 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE