Coraz młodsi chorują na serce. W Sosnowcu rusza projekt rehabiltacji kardiologicznej dla osób po zawałach

2021-09-16 14:41
Sala rehabiltacyjna
Autor: Hospicjum św.Tomasza w Sosnowcu Sala rehabiltacyjna

Choroby serca to obok nowotworów główna przyczyna śmierci w Polsce. W naszym kraju umiera z tego powodu prawie co druga osoba. Co dziesiąty zawał dotyczy pacjenta przed 45 rokiem życia. W sosnowieckim Hospicjum św Tomasza w Sosnowcu rusza wielki projekt unijny, który ma pomóc osobom z chorobami układu krążenia powrócić na rynek pracy.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 40 – 59 lat dla kobiet i 40-64 lat dla mężczyzn, przede wszystkim z przewlekłą chorobą niedokrwienną serca, z niewydolnością serca oraz po pod warunkiem, że okres od hospitalizacji lub od zabiegów rewaskularyzacji przezskórnej lub chirurgicznej tętnic wieńcowych ( jeżeli były) wynosi co najmniej 2 lata.

Projekt obejmuje:

- wizytę kwalifikacyjną przeprowadzaną przez lekarza kardiologa

- kompleksowy blok fizjoterapii 2 razy w tygodniu przez 8 tygodni

- wsparcie dietetyczne

- wsparcie psychologiczne dla członków rodzin, dla osób z nadwagą, dla osób palących

- wizytę kontrolną przeprowadzoną przez lekarza kardiologa

Miejscem realizacji w/w działań jest siedziba Hospicjum przy ul. Mjr. H. Hubala-Dobrzańskiego 131 w Sosnowcu.

Projekt wypełnia lukę rehabilitacyjną, ponieważ osoby z przewlekłą chorobą niedokrwienną serca mają ograniczone możliwości korzystania z rehabilitacji refundowanej przez NFZ.

Projekt daje możliwość takim osobom poprawy swojego zdrowia i dzięki temu pozostania nadal aktywnym na rynku pracy. Jest to projekt aktywizacyjny i zarazem zapobiegający wykluczeniu z rynku pracy.

W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy z całego województwa śląskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE