Co za historia! Jeleń zaatakował czeskich myśliwych i... ukradł im broń [WIDEO]

2020-11-27 14:17 Arkadiusz Nauka
Co za historia! Jeleń zaatakował czeskich myśliwych i... ukradł im broń [WIDEO]
Autor: pexels

Czeska policja informuje o niezwykłym zdarzeniu, do którego doszło na południu kraju. Jeleń zaatakował tam myśliwych i... zabrał im broń. Teraz uzbrojony jeleń jest poszukiwany!

Czechy: Jeleń zabrał broń myśliwym. Policja szuka uzbrojonego zwierzęcia

Do kuriozalnej sytuacji doszło kilka dni temu na południu Czech w miejscowości Horní Planá. Jak informuje lokalna policja, funkcjonariusze dostali nietypowe zgłoszenie. Zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest myśliwym i podczas polowania napotkał jelenia. Zwierzę rzuciło się na niego i wyrwało mu z ręki broń palną!

Jak do tego doszło? Według oficjalnych ustaleń, jeleń został spłoszony przez grupę mężczyzn spacerujących przez las, a konkretnie przez psa. Przestraszony jeleń podczas ucieczki wpadł na myśliwego, rozerwał mu kurtkę, a broń palna zaplątała się w poroże jelenia. Chwilę później zwierzę zniknęło pomiędzy drzewami.

Jeleń zaatakował czeskich myśliwych i... ukradł im broń

Czechy: Jeleń zabrał myśliwym broń palną

Jeszcze godzinę po całym zdarzeniu grupa myśliwych dostrzegła z daleka jelenia z bronią palną zwisającą na porożu. To był jednak ostatni moment, gdy ktoś widział uzbrojonego jelenia. Policja dostała kilka zgłoszeń w tej sprawie, jednak kolejne godziny poszukiwań zwierzęcia spaliły na panewce.

- Gdy ktoś znajdzie broń, jest zobowiązany oddać ją najbliższemu posterunkowi policji lub zgłosić znalezisko - informuje Jiří Matzner, rzecznik południowoczeskiej policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Napastowanie seksualne w więcej niż jednej kopalni PGG? Kolejny górnik mówi o skandalicznych praktykach [NOWE FAKTY]