Jak dobrze pamiętasz serial Drużyna A? Quiz dla fanów seriali z lat 80.

i

Autor: mat. prasowe Jak dobrze pamiętasz serial Drużyna A? Quiz dla fanów seriali z lat 80.

Rozrywka

Co wiesz o serialu Drużyna A QUIZ z klasyki polskiej telewizji

Drużyna A to serial, który powstał w latach 80. Polscy widzowie mieli okazję go zobaczyć dopiero na początku lat 90. dzięki telewizji Polonia 1. Serial z miejsca stał się hitem i jedną z ulubionych, amerykańskich produkcji. Sprawdźcie w naszym quizie, jak dobrze go pamiętacie.

Pamiętasz kultowy serial Drużyna A? Sprawdź w quizie, co o nim wiesz

Drużyna A była jednym z najpopularniejszych w Polsce seriali w latach 90. Po raz pierwszy był emitowany na antenie kultowej stacji Polonia 1. Zresztą tam, obok Drużyny A mogliśmy też oglądać choćby McGyvera - też niemniej popularny serial. Drużyna A opowiadała o czwórce weteranów wojennych, którzy zostali skazani za przestępstwo, którego nie popełnili. Po ucieczce z więzienia zeszli do podziemia i uciekając przed ścigającym ich wojskiem, działali jako najemnicy. 

Serial od pierwszego odcinka zdobył ogromną popularność w Polsce. Zresztą w Stanach Zjednoczonych również, gdzie bił wszelkie rekordy popularności, zwłaszcza w przypadku dwóch pierwszych sezonów. Z każdym kolejnym oglądalność spadała. W pewnym momencie oglądalność była tak niska, że serial przestał być opłacalny. Ostatni odcinek wyemitowano 30 grudnia 1986 roku.

W późniejszym czasie był pomysł na reaktywowanie marki w wersji kinowej ze wszystkimi aktorami występującymi w serialu. Niestety ze względu na śmierć Georga Pepparda (Hannibal), zrezygnowano z tego pomysłu. Wrócono do niego kilkanaście lat później, kiedy w 2010 roku miała premiera kinowa Drużyny A, w której gościnnie wystąpiło dwóch aktorów z oryginalnego serialu: Dirk Benedict (Buźka) i Dwight Shultz (Murdock).  

Jak dobrze pamiętasz serial Drużyna A? Quiz dla fanów seriali z lat 80.

Pytanie 1 z 11
Na rozgrzewkę trudne pytanie. W premierowym odcinku jednego z członków drużyny A grał Tim Dunigan. Później grał go zupełnie inny aktor. O jaką postać chodzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE