Chwile grozy w liceum w Katowicach. Kawałek sufitu spadł na szkolne ławki

2021-09-14 9:29
Chwile grozy w liceum w Katowicach. Kawałek sufitu spadł na szkolne ławki
Autor: LO im. Mickiewicza Katowice Zdjęcie poglądowe

Do groźnej sytuacji doszło pod koniec zeszłego tygodnia w Liceum im. Adama Mickiewicza w Katowicach. W jednej z sal lekcyjnych kawałek sufitu spadł prosto na szkolne ławki. Na szczęście wszystko działo się już po zakończeniu zajęć i w klasie nikogo nie było. Dyrekcja szkoły jednak reaguje i zleca ekspertyzę.

To mogło skończyć się tragedią. W czwartek, 9 września, już po zakończeniu lekcji w jednej z sal w liceum ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach zawalił się fragment sufitu. Nikomu nic się nie stało, ale rodzice uczniów obawiają się, że sytuacja może się powtórzyć w momencie, gdy uczniowie będą mieli lekcje.

Właśnie dlatego dyrekcja szkoły już zleciła kontrolę stropów we wszystkich salach lekcyjnych. Warto dodać, ze sufit odpadł w niedawno remontowanej sali, która wcześniej służyła personelowi jako ambulatorium.

Władze Katowic tłumaczą, że będzie też zlecona ekspertyza geologiczna, która pozwoli ustalić przyczynę oderwania się fragmentu sufitu w szkole.

- Wszystkie pomieszczenia zostały dokładnie sprawdzone i dodatkowo będzie zlecona ekspertyza geologiczna, która zweryfikuje czy w trakcie wakacji, kiedy szkoła była zamknięta, nie doszło do wstrząsu czy też tąpnięcia, które mogło doprowadzić do poluzowania fragmentu sufitu i ostatecznie jego odpadnięcia – informuje Michał Łyczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Dyrekcja szkoły zapewnia, że wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone i uczniowie mogą czuć się bezpieczni.

Pogrzeb Tomasza Knapika
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE