Chorzów: groził w internecie prezydentowi i premierowi. Teraz może trafić do więzienia na 3 lata

2022-01-12 11:49
Chorzów: groził w internecie prezydentowi i premierowi. Teraz może trafić do więzienia na 3 lata
Autor: Śląska Policja

Policjanci namierzyli i zatrzymali 47-latka z Chorzowa, który za pośrednictwem internetu nawoływał do zbrodni przeciwko prezydentowi, premierowi oraz innym przedstawicielom urzędów i instytucji. Takie treści zamieścił m.in. na jednym z portali społecznościowych.

Decyzją sądu podejrzany został aresztowany – podała w środę chorzowska komenda.

Jak poinformowali policjanci, na skrzynkę mailową szefa chorzowskiej policji wpłynęła wiadomość od mężczyzny, w której nawoływał on do popełnienia zbrodni przeciwko prezydentowi, premierowi i innym przedstawicielom urzędów oraz instytucji w Polsce.

"Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości w niespełna dobę namierzyli i zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta" - poinformowała chorzowska komenda.

Jak dodali policjanci, zebrany materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził podejrzenia mundurowych. Oprócz wiadomości mailowych, zatrzymany podobne wpisy zamieszczał na jednym z portali społecznościowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE