Samuelek z Rybnika przeszedł operację w Hiszpanii. Przebiegła ona pomyślnie

i

Autor: Facebook/Samuelek VS Neuroblastoma

Trwa zbiórka na leczenie

Chory Samuelek z Rybnika przeszedł operację w Hiszpanii. Przebiegła ona pomyślnie

Dwuletni Samuel z Rybnika jest już po operacji przeprowadzonej w szpitalu w Barcelonie. Zabieg, jak informują jego rodzice, przebiegł pomyślnie, bez komplikacji.

Samuel z Rybnika przeszedł operację w Barcelonie. "Nie ma komplikacji"

Dwuletni Samuel Jurczyk z Rybnika zmaga się z nowotworem. Diagnoza lekarzy była następująca: złośliwa neuroblastoma o wysokim czynniku ryzyka. Ratunkiem specjalistyczne leczenie w szpitalu w Hiszpanii, gdzie terapia jest dostosowana indywidualnie do pacjenta. Rodzicom nie pozostało nic innego, jak tylko pojechać do Barcelony i walczyć o życie swojego dziecka. 

We wtorek, 21 marca, Samuel przeszedł operację w hiszpańskiej placówce. 

- Operacja przebiegła pomyślnie. Nie ma komplikacji. Z powodu hemoglobiny nieco poniżej normy miał toczoną krew. Saturacja ładna - napisali, w mediach społecznościowych, jego rodzice - Dominika i Adam. 

Jak czytamy - Samuelowi wycięto guz oraz węzły chłonne, które były powiększone. - Wszystko poszło do analizy w laboratorium. Na podstawie wyników badań lekarze onkolodzy zadecydują o dalszym leczeniu. Najpóźniej w przyszłym tygodniu powinniśmy się dowiedzieć czy będzie potrzebna jeszcze jedna chemia - dodają rodzice dwulatka. 

Cały czas trwa zbiórka na leczenie

Przypomnijmy, że cały czas trwa zbiórka na zebranie odpowiedniej kwoty na pokrycie kosztów leczenia onkologicznego w szpitalu w Barcelonie.  Potrzebna jest kwota 2,7 mln zł. Na ten moment udało się zebrać nieco ponad 2 mln zł (75 proc. całości). Zbiórkę, która potrwa do końca marca, wsparło do tej pory już ponad 40 tys. osób. Link do zbiórki znajduje się w TYM miejscu. 

Natomiast w niedzielę, 26 marca, odbędzie się kolejna akcja charytatywna na rzecz Samuela z Rybnika. Będzie to wydarzenie "Dziecięce poszukiwanie wiosny - dla Samuelka" w Jejkowicach (pow. rybnicki). Od godz. 12 na boisku Orlik przy ul. Szkolnej zaplanowano dziecięce biegi, rodzinne gry terenowe czy mnóstwo animacji dla najmłodszych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE