Chcesz złożyć wniosek o paszport? W tych dniach na Śląsku będzie o to ciężko

i

Autor: Archiwum Chcesz złożyć wniosek o paszport? W tych dniach na Śląsku będzie o to ciężko

Chcesz złożyć wniosek o paszport? W tych dniach na Śląsku będzie o to ciężko

2022-10-21 14:21

Z powodu prac związanych z wprowadzeniem nowego rejestru dokumentów paszportowych, na Śląsku wprowadzone zostaną ograniczenia w dostępie do delegatur i punktów paszportowych.

O paszport na Śląsku będzie ciężko

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach informuje, że z powodu prac związanych z wprowadzeniem nowego rejestru dokumentów paszportowych od 7 listopada (poniedziałek) do 10 listopada (czwartek), będą obowiązywały ograniczenia w dostępie do punktów i delegatur, gdzie można składać wnioski o paszport, lub odbierać dokument. 

W Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz delegaturach w Bielsku-Białej, Sosnowcu i Częstochowie 8 listopada wnioski o paszport będzie można składać do godz. 12. Paszporty będą natomiast dostępne do odbioru do godz. 14.

W Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie od 8 listopada 2022 r. od godz. 14.00 do 10 listopada 2022 r., do godz. 12.00 będzie możliwość, w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach, złożenia wniosku o wydanie paszportu tymczasowego.

Śląskie punkty paszportowe głównie zamknięte

Inaczej będzie to wyglądać w punktach paszportowych znajdujących się w takich miastach, jak: Bytom, Cieszyn, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Pszczyna, Racibórz, Rybnik, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie, Żory. 7 listopada będzie można tylko odbierać paszporty, ale tego dnia nie będzie można złożyć wniosku o wydanie dokumentu. 

8 listopada w tych punktach odbiór paszportu będzie możliwy do godz. 14, ale wniosków już składać nie będzie można. 9 oraz 10 listopada nie będzie można ani odebrać paszportu, ani złożyć wniosku. 

Pełna obsługa ma być wznowiona 14 listopada. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE