Fabryka Park w Katowicach

i

Autor: Imago

Zakupy

Centrum handlowe Fabryka Park w Katowicach ma listę sklepów. Wkrótce otwarte

Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic i Mikołowa Już nie mogą się doczekać otwarcia wielkiego centrum handlowego Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach. Poznaliśmy listę sklepów, które już wkrótce zostaną otwarte na terenie dawnej fabryki Famur.

Fabryka Park będzie najnowszym centrum handlowym w Katowicach. Powstanie na zaoranym ogromnym terenie fabryki Famur przy trasie DK 81 w dzielnicy Piotrowice. Już kilka lat temu w tym miejscu miał powstać pawilon handlowy Kaufland, lecz epidemia pokrzyżowała te plany. Obecnie inwestycja jest o wiele większa i obejmie aż 9 tys. mkw terenu nie licząc parkingów.

Fabryka Park to pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate, dewelopera odpowiedzialnego za takie projekty jak m.in. kompleks biurowy .KTW, Osiedle Franciszkańskie czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica.

Fabryka Park Katowice: kiedy otwarcie?

Centrum handlowe Fabryka Park w Katowicach będzie otwarte pod koniec 2023 roku. Poszczególne sklepy i placówki otwierane będą stopniowo. Obecnie w budynkach wykonywane są prace wykończeniowe, a klucze do pierwszych lokali zostały już przekazane najemcom. Obecnie wynajęte jest ponad 60 proc. całej inwestycji, a umowy z kolejnymi najemcami są w trakcie uzgodnień.

Fabryka Park Zobacz zdjęcia

Jakie sklepy w Fabryce Parku w Katowicach?

W pierwszej kolejności do dyspozycji klientów zostaną oddane lokale sieciowych, ogólnopolskich najemców. Są to:

  • Rossmann: drogeria
  • Pepco: odzież dla całej rodziny i produkty dla domu w niskich cenach
  • Dealz: wybór artykułów spożywczych, drogeryjnych, do dekoracji i wyposażenia domu, zabawek, narzędzi i produktów dla zwierząt
  • Jysk: sklep z meblami i dekoracjami 
  • Tedi: dyskont niespożywczy
  • Maxi zoo: sklep zoologiczny
  • Ziko – Optyk: salon optyczny
  • Piekarnia Kłos
  • Bacówka: sklep z tradycyjną żywnością Bacówka
  • Media Expert: elektromarket ze sprzętem AGD i RTV

W kolejnych miesiącach pojawią się kolejni najemcy.

Kaufland w Katowicach

W bezpośrednim sąsiedztwie Fabryka Park znalazł się sklep Kaufland, który wspólnie z parkiem handlowym stworzą spójną funkcjonalnie i architektonicznie całość. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który uzupełni ofertę retail parku.

QUIZ Czy umiesz robić zakupy i mówić po śląsku? Ślązacy to docenią

Pytanie 1 z 13
Na rozgrzewkę coś prostego. Co to jest krepel?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE