Wiadomości

Tancerz z Bytomia na podium prestiżowych zawodów. Wzięło w nich udział ponad stu uczestników

Tymoteusz Winiarski z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu wystartował w XXIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego. W konkursie udział wzięło ponad stu uczestników. Jednak nie przeszkodziło to bytomianinowi stanąć na podium.

Tymoteusz Winiarski na podium prestiżowych zawodów

XXIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego odbył się w dniach 19-24 marca w Gdańsku. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników z pięciu publicznych szkół baletowych i dwóch niepublicznych. Z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu w konkursie wystartowało 18. uczniów. Uczniowie mieli przygotowane wariacje klasyczne i układy współczesne. Wśród nich był także Tymoteusz Winiarski.

W skład jury weszli: przewodniczący Emil Wesołowski, Anna Grabka, Anna Nowak, Robert Bondara i Andrzej Ziemski.

Zobaczcie poniżej zdjęcia z tych niezwykłych zawodów.

Bytomianin z brązowym medalem na zawodach tanecznych

W kategorii tańca klasycznego z grupy średniej chłopców do 3. etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów. Pierwszego miejsca nie przyznano, drugie zajął uczeń ze szkoły warszawskiej, a trzecie Tymoteusz Winiarski z Bytomia. Nastolatek na konkursie zaprezentował 2. wariacje klasyczne (przygotowanie Jacek Drozdowski) i 2 układy współczesne (przygotowanie Anna Kaczmarczyk).

Obecnie bytomianin przebywa w Japonii, gdzie będzie występował jako młody Mikołaj Kopernik w spektaklu tanecznym COPERNIC 550. Wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni został zorganizowany w ramach VI edycji Młodego Ducha Tańca, którego pomysłodawcą i reżyserem jest wybitny polski tancerz Wiesław Dudek.

Źródło: UM Bytom

QUIZ. Jak dobrze znasz historię Polonii Bytom?

Pytanie 1 z 9
Na początek proste pytanie – kiedy został założony klub Polonia Bytom?