Bytom: Ktoś podpalił plac zabaw w dzielnicy Bobrek. Upominali się o niego mieszkańcy

i

Autor: UM Bytom Bytom: Ktoś podpalił plac zabaw w dzielnicy Bobrek. "Upominali się o niego mieszkańcy"

Wydarzenia

Bytom: Ktoś podpalił plac zabaw w dzielnicy Bobrek. "Upominali się o niego mieszkańcy"

Cztery lata wytrzymał plac zabaw w dzielnicy Bobrek, przy ul. Baczyńskiego. Inwestycja realizowana na wyraźne prośby mieszkańców, aby dzieci miały się gdzie bawić, została spalona. Okoliczne dzieciaki nie mają więc już gdzie się bawić.

Bytom: Spalono plac zabaw na Bobrku. Straty są duże

Dzieciaki mieszkające w dzielnicy Bobrek w okolicy ul. Baczyńskiego, Ustronie i Zabrzańskiej nie będą miały już okazji poszaleć na znajdującym się tam placu zabaw. Miejsce zostało zdewastowane i podpalone. 

Wandale doszczętnie zniszczyli, a potem podpalili wieżę zabawową ze zjeżdżalnią dla młodszych dzieci. Spłonęła też część gumowej nawierzchni placu. Koszty strat wycenione zostały na ponad 35 tys. zł - przekazuje bytomski Urząd Miasta. 

Plac zabaw został wybudowany w 2019 roku wspólnymi siłami miasta i spółki Węglokoks Kraj. To inwestycja, o którą upominali się mieszkańcy Bobrka, bowiem brakowało tam tego typu miejsca dla najmłodszych. Plac zabaw od samego początku przechodził jednak ciężkie chwile. -  Już wcześniej zdarzały się tam sytuacje, kiedy ekipy MZDiM interweniowały w kwestii wyrwanych ławek, elementów ogrodzenia zniszczonej trampoliny czy uszkodzonej nawierzchni z gumowych mat - informują urzędnicy.

Teren placu jest również cały czas zaśmiecany. Okoliczni mieszkańcy wyrzucali tam nawet stare meble. Jak podkreśla miasto, mieszkańcy sami upominali się o ten plac zabaw. - Był to jeden z tych projektów, gdzie w ramach konsultacji społecznych najważniejszy głos dostały dzieci. To właśnie koncepcje najmłodszych przekute zostały w projekt, którego realizację sfinansował sponsor - podkreśla miasto. 

Sam i mieszkańcy byli zaangażowani w jego budowę i zobowiązali się mieć oko nad nową inwestycją, która powstała za 166 tys. zł. Straty po ostatniej dewastacji i podpaleniu oszacowano na 35 tys. zł. Sprawa została już zgłoszona na policję, a pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów porządkują i zabezpieczają teren, by nie zagrażał dzieciom korzystającym z pozostałych urządzeń. 

Bytom: Ktoś podpalił plac zabaw w dzielnicy Bobrek. Upominali się o niego mieszkańcy

i

Autor: UM Bytom Bytom: Ktoś podpalił plac zabaw w dzielnicy Bobrek. "Upominali się o niego mieszkańcy"
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE