Burze z gradem nadciągają na Śląsk. To może być niespokojna noc [PROGNOZA POGODY]

i

Autor: pixabay.com Pogoda we wtorek, 18 sierpnia może być bardzo niespokojna

Burze z gradem nadciągają na Śląsk. To może być niespokojna noc [PROGNOZA POGODY]

2020-08-18 12:04

Upały w Polsce nie odpuszczają. Sierpień od samego początku rozpieszcza nas pogodą, ale nie zmienia to faktu, że wciąż musimy być czujni bo od czasu do czasu pojawiają się gwałtowne burze. Kolejne zapowiadane są na 18 sierpnia. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla województwa śląskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem na obszarze województwa śląskiego od godz. 11:00 do godz. 21:30 w dniu 18 sierpnia.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu wystosowanym przez IMGW.

Dotyczy to wszystkich powiatów na terenie województwa śląskiego. Czy rzeczywiście możemy dzisiaj spodziewać się burzy? Jak mówią specjaliści, opady i lokalne burzy będą występowały miejscami, co oznacza że nie we wszystkich miejscach zagrzmi i popada. Wszystko zależy od siły i kierunku wiatru.

Gdzie jest burza? Na bieżąco front atmosferyczny można śledzić, dzięki specjalnej pogodowej mapie geolokalizacyjnej. Zobaczcie sami.

ESKA Summer City - Galeria Katowicka cz. IV