Burze w województwie śląskim. Zalane ulice i połamane drzewa. To bilans zniszczeń po niespokojnej nocy

2021-05-13 9:15
Burze w województwie śląskim. Zalane ulice i połamane drzewa. To bilans zniszczeń po niespokojnej nocy
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Potężne burze przeszły nad południową i zachodnią częścią województwa śląskiego i spowodowały wiele zniszczeń. Śląscy strażacy ponad kilkaset razy musieli wyjeżdżać w związku z gwałtownymi opadami deszczu, które przetaczają się nad regionem. Najwięcej interwencji dotyczyło zalanych ulic i posesji.

Ponad 136 interwencji śląskich strażaków w ciągu ostatnich 12 godzin wyniku nagłego załamania pogody na Śląsku. Najwięcej roboty strażacy mieli w powiatach wodzisławskim, ponad 80 i raciborskim - ponad 40 razy. Strażacy głównie pracowali przy usuwaniu rozlewisk na drogach i wypompowaniu wody z zalanych piwnic, a także usuwaniu połamanych konarów drzew. W niektórych miejscach nadal trwają prace interwencyjne.

Wieczorne i nocne burze były tak gwałtowne, że powstające na drogach błoto zablokowało DK nr 45 w Krzyżanowicach.

Mieszkańcy tej części województwa informowali o gwałtownych burzach, ulewach i opadach gradu. W wielu miejscach zalane zostały drogi, piwnice i posesje, w niektórych woda podmyła chodniki.

Małgorzata Rozenek nie taka perfekcyjna
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE