Burza w Sosnowcu. Spadł grad wielkości grochu. Ulice pozalewane

2022-08-13 16:51

Burza w Sosnowcu rozpętała się w sobotę w godzinach popołudniowych. W ciągu kilkudziesięciu minut spadło tyle deszczu, że pozalewane zostały wszystkie ulice w centrum i dzielnicach Środula i Zagórze. Grad był wielkości grochu.

Gwałtowna burza w Sosnowcu

Burza w Sosnowcu rozpętała się po godz. 15. w sobotę. Nagle zrobiło się ciemno jak nocą, przyszedł porywisty wiatr i z nieba zaczął padać ulewny deszcz z gradem. W ciągu kilkunastu minut spadło tyle wody, że zalane zostały główne drogi w centrum Sosnowca i dzielnicach - na Pogoni Środuli i Zagórzu.

- Grad był wielkości grochu. Walił mocno o parapet. Zaczęło tak szumieć, jak nigdy do tej pory. Wystraszyliśmy się, że powybija nam okna - mówi jedna z mieszkanek Sosnowca.

Ulewny deszcz i zalania w Sosnowcu

W Sosnowcu kilkadziesiąt minut ulewnego deszczu z gradem wystarczyło, aby zalać takie ulice jak Piłsudskiego w centrum. Od razu utworzyły się tam zalewiska. Ogromne i głębokie rozlewiska potworzyły się także na ul. 3 Maja.

Burze i ulewy w województwie śląskim

W sobotę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalne burze, zwłaszcza na południowym wschodzie i południu, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 24 st. C na południu do 26 st. C, 28 st. C w centrum kraju i 31 st. C na północnym zachodzie, w dolinach górskich od 18 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h, wysoko w Sudetach do 70 km/h.

W nocy na północy i zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie duże ze słabym deszczem. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze, szczególnie na południowym wschodzie i południu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 12 st. C na Pomorzu do 19 st. C miejscami na wschodzie. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy do 60 km/h, wysoko w Sudetach do 70 km/h.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE