Bielsko-Biała: Pracownicy szpitala domagają się przywrócenia kursów autobusowych

2022-10-03 12:59
Autobus Bielsko-Biała
Autor: Komunikacja Miejska Bielsko-Biała

Do władz Bielska-Białej trafiła petycja podpisana przez pracowników Szpitala Wojewódzkiego. Domagają się przywrócenia kursów autobusowych. - To bardzo uciążliwe, tym bardziej, że jesteśmy po wielu godzinach pracy – piszą pracownicy o braku połączeń.

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej chcą przywrócenia dotychczasowych godzin odjazdów autobusów linii 1 oraz 8 z przystanku przy szpitalu. Zwracają uwagę, że aktualne godziny odjazdów nie uwzględniają ich godzin pracy.

Przed wrześniową zmianą rozkładu jazdy, autobusy w stronę centrum Bielska-Białej odjeżdżały w okolicach 18:06. To pozwalało nam przesiąść się na pojazdy zmierzające m.in. w stronę osiedla Złote Łany, a także innych dzielnic miasta. Także osoby korzystające z autobusów Komunikacji Beskidzkiej, mieszkające poza Bielskiem-Białą, mogły spokojnie zdążyć na wybrany autobus. Obecnie autobusy numer 1 i 8 odjeżdżają spod Szpitala Wojewódzkiego o 18:25 i 18:40. Tak wyznaczone godziny sprawiają, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć na pojazdy linii, które zmierzają w okolice miejsc naszego zamieszkania. Musimy czekać nawet kilkadziesiąt minut, aby dotrzeć do domu. Osoby, które mieszkają poza Bielskiem-Białą i korzystają z Komunikacji Beskidzkiej, muszą czekać nawet 1,5 godziny – piszą w petycji pracownicy szpitala.

Wrześniowe zmiany kursowania autobusów

Problemem jest też brak odjazdów autobusów w soboty i niedziele, szczególnie w godzinach kiedy pracownicy szpitala kończą pracę. Chodzi o poranne godziny 6.00 i 7.00 oraz wieczorne 18.00 i 19.00. - Obecna sytuacja jest dla nas bardzo uciążliwa, tym bardziej, że jesteśmy po wielu godzinach pracy i każdy chce jak najszybciej dotrzeć do domu i odpocząć. Dodatkowo już za niedługo zaczyna się jesień, a potem zima – czytamy w treści petycji.

Zmiany w rozkładzie miały zostać wprowadzone bez wcześniejszej konsultacji z pracownikami szpitala i dlatego zostali zmuszeni do wniesienia petycji w tej sprawie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE